powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Teatr Ewolucji Cienia wyjdzie z cienia

Teatr Ewolucji Cienia zaprasza 3 października na spektakl "Zapomniana historia", a 5 października na "Fin Amor - miłość dworną". Oba spektakle odbędą się o godz. 19 na Dziedzińcu Różanym CK Zamek.

Projekt "Wyjście z cienia Teatru Ewolucji Cienia" ma na celu przybliżenie poznańskiej publiczności i krytykom twórczości tejże grupy. Okazuje się bowiem, że pomimo sześcioletniej działalności artystycznej, teatr nie jest rozpoznawalny na arenie kulturalnej Poznania. Jednocześnie z powodzeniem występuje w innych miastach w kraju i za granicą. Już czterokrotnie występował na najważniejszych imprezach kulturalnych w Warszawie: trzykrotnie na festiwalu teatrów plenerowych Sztuka Ulicy i jeden raz w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. Teatr prezentował też swoje spektakle na festiwalach międzynarodowych: Sommerwerft we Frankfurcie nad Menem, Biała Wieża w Brześciu na Białorusi, a także, jako jedyny przedstawiciel z Polski na największym w Europie Międzynarodowym Festiwalu Kultury Średniowiecznej w Selb w Niemczech. To swoisty fenomen, że grupa nigdy nie została zaproszona do występu w Poznaniu, zaś darmowe prezentacje, przechodziły bez echa, niezauważone przez krytykę czy, media.

W ramach projektu teatr zaprezentuje:

03.10.2014 - "Zapomniana historia" (na zdjęciu) - spektakl o władzy w oparciu o autentyczną historię sprzed tysiąca lat,

05.10.2014 - "Fin Amor - miłość dworna" - spektakl o miłości w oparciu o wzorzec jaki został stworzony w literaturze XII w, a później utrwalony w literaturze romantyzmu.

Obydwa spektakle zostaną zaprezentowane na Dziedzińcu Różanym CK ZAMEK o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w kasie CK ZAMEK: 15 zł normalny, 10 zł ulgowy, studenci I roku wejście za okazaniem legitymacji.