powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białołęka. Na afiszu w październiku

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakle Kompanii Teatralnej Mamro, Zespołu Teatru 13, Teatru Tańca Inoj i Teatru CoMeta.

Białołęckie Zagłębie Teatralne proponuje w październiku:

04.10, godz. 18.00

Kompania Teatralna Mamro

"Czerwone nosy" (na zdjęciu)

reż. Grzegorz Reszka

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Kostiumowa opowieść o bractwie zakonników, których charyzmatem jest rozśmieszanie ludzi w ogarniętej epidemią dżumy średniowiecznej Francji. Akcja dramatu dzieje się w owładniętej epidemią dżumy XIV-wiecznej Europie. Ojciec Flote, wierząc, że sztuka i śmiech będzie skutecznym orężem w walce z czarną śmiercią, powołuje bractwo Czerwonych nosów, którego członkowie - komedianci uzdrawiają śmiechem i dodają ludziom nadziei. Przedstawienie jest teatralną przypowieścią o człowieku i jego poszukiwaniu Stwórcy, a także metaforą życia i średniowiecznym misterium o współczesnym świecie. Sztuka współczesnego brytyjskiego dramatopisarza Petera Barnesa "Czerwone nosy" w wydaniu KT Mamro, to prawie trzygodzinna zabawna i wzruszająca inscenizacja z udziałem ponad dwudziestu aktorów.

***

11.10, 12.10, godz. 18.00

Zespół Teatru 13

"Ożenek"

reż. Aneta Muczyń

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Zespół Teatru 13 wykona znakomitą komedię z kanonu arcydzieł światowej dramaturgii. Reżyser spektaklu Aneta Muczyń postawiła na wyraziste aktorstwo i ciekawe rozwiązania inscenizacyjne, gwarantujące widzom doznania wizualne i dużą dawkę humoru. Obyczajowa satyra Mikołaja Gogola z przymrużeniem oka traktuje o zamążpójściu. Główna bohaterka za namową swatki postanawia wydać się dobrze za mąż. Marzy o przedstawicielu wyższej sfery. Przez zbudowany na obrotowej scenie salon i buduar Agafii Tichonownej dosłownie przewinie się cały korowód kandydatów, których fizjonomia, maniery i charakter pozostawią wiele do życzenia. Do słynnej gogolowskiej konkluzji: "Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie!" - dojść będzie można podczas przedstawień 11 i 12 października.

***

18.10, godz. 17.00

Teatr Tańca Inoj

"Twarzą w twarz"

reż. Katarzyna Kryczka

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc od 29 września

Spektakl jest próbą uchwycenia zdarzeń w których obłuda przeradza się w kłamstwo, a kłamstwo dalej w manipulację. To wynik obserwacji i subiektywnej oceny współczesności. Manipulacja otacza nas w środowisku pracy, życiu publicznym czy w zaciszu domowym. Niektórzy próbują się na nią uodpornić. Jednak częściej bezwiednie uczestniczymy w absurdach, szaleństwach korporacyjnych i medialnych, chorych stosunkach międzyludzkich. Dezinformacja i skuteczna perswazja z różnym natężeniem trwa od wieków, ale czy obecnie nie jest również kusząco opakowana i podana? Czy pozwolisz na zrobienie sobie "prania mózgu"?

***

19.10., 08.11, godz. 18.00

Teatr CoMeta

"Miss HIV"

reż. Dominik Wendołowski

wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc od 20 października

Najnowsze przedstawienie Teatru CoMeta jest ironiczną komedią o wyborach Miss HIV. Blask fleszy, kamery, kolorowe stroje, znany prezenter tak wygląda oprawa tego typu imprez, lecz dla finalistek tych wyborów, czterech kobiet w różnym wieku i o różnych doświadczeniach życiowych, którym towarzyszy ratujący swą podupadającą karierę aktor zatrudniony jako prowadzący pokaz, ostatnie minuty przed występem będą wyjątkowo trudne Zazwyczaj kandydatki prezentują swoją urodę i elokwencję, ale w tych wypadku prezencja ma mniejsze znaczenie, bo najważniejsze jest, jak przed kamerami pokazać ból, cierpienie i wstyd. Dla wszystkich finalistek występ ma ogromne znaczenie, a ewentualna wygrana otworzy im wrota do kariery albo umożliwi spełnienie marzeń i osiągnięcie celów. Jednak czy wszystko jest na sprzedaż? Przekonamy się o tym oglądając spektakl Teatru CoMeta.