powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Cztery dni z "Halką" w Operze Nova

Od najbliższej soboty do wtorku (20-23 września, godz. 19) Opera Nova zaprasza na "Halkę", najpopularniejsze dzieło Stanisława Moniuszki.

Polskie realia opery zjednały jej po prapremierze (1858) sympatię odbiorców i przyczyniły się do tego, że każde kolejne przedstawienie stawało się manifestacją narodową.

Z wielkim aplauzem przyjęta została także realizacja tej polskiej opery romantycznej w Operze Nova w ubiegłym roku. "Halka", wykreowana przez ekipę młodych utalentowanych artystek, pokazana w sposób zgodny z wymogami polskiej opery narodowej i nowoczesny zarazem, wrażliwy i atrakcyjny dla współczesnego widza aktualny, podbiła publiczność.

Podczas najbliższych przedstawień rolę tytułową wykonywać będą Jolanta Wagner oraz Halina Fulara-Duda. W niedzielę gościnnie wystąpi sopran z Warszawskiej Opery Kameralnej, Gabriela Kamińska.

Partię Zofii zaśpiewają w kolejnych dniach: Darina Gapicz, Dorota Sobczak, Ewelina Rakoca. W roli Jontka Tadeusz Szlenkier i Janusz Ratajczak a jako Janusz Łukasz Goliński i Bartłomiej Misiuda.

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Piotr Wajrak.