powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Premiera "Open Field" w Polskim Teatrze Tańca

W Polskim Teatrze Tańca trwają próby do pierwszej w tym sezonie premiery pt. "Open Field" w choreografii izraelskiego artysty Nadara Rosano. Premiera spektaklu odbędzie się 19 września o godz. 20 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

"Open Field" jest próbą nakreślenia granic wolności jednostki w społeczeństwie. Jak mówi choreograf, relacje między ludźmi tworzą z jednej strony zamknięte, ograniczające przestrzenie, a z drugiej tytułowe "otwarte pola", w których człowiek może szukać nowych sposobów wyróżnienia się, oczyszczenia swojej tożsamości w obliczu wspólnoty, której jest częścią. Artyści będą szukali odpowiedzi na pytania jak można poszerzyć granice wyznaczane przez zbiorowość i co się stanie gdy wszelkie społeczne normy zostaną zerwane.

***

Nadar Rosano - biogram

Jest niezależnym tancerzem, choreografem i pedagogiem. Od kilku lat tworzy, wspierane przez Izraelskie Ministerstwo Kultury i Nauki, projekty taneczne, które prezentowane były w Izraelu oraz w USA, Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Serbii, Bułgarii, Litwie, Portugalii, Polsce oraz w Korei.

Jego spektakle były wielokrotnie wyróżniane m.in. na międzynarodowych konkursach tańca w Hanowerze, Düsseldorfie, Ludwigshafen i Belgradzie. W 2013 roku został nagrodzony stypendium duńskiej fundacji sztuki, która wsparła jego rozwój choreograficzny w Berlinie.

Nadar Rosano współpracuje także z Izraelską Akademią Tańca. Jako pedagog prowadzi zajęcia w technikach contemporary i release w Izraelu i w Europie. Kilkakrotnie gościł w Polsce, m.in. na organizowanym przez Polski Teatr Tańca wydarzeniu Dancing Poznań. W 2013 roku Nadar został zaproszony przez Teatr Odeon w Bukareszcie do stworzenia pełnowieczorowego, solowego spektaklu dla światowej sławy tancerza, Răzvana Mazilu. W czerwcu 2014 r. premierę miał spektakl jego autorstwa, pt. "Out In The Line Up" stworzony dla Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie.

***

Bilety na premierę "Open Field" można nabywać w impresariacie PTT oraz na stronie: http://goo.gl/50fm9X.

Cena biletów: 20/40 zł

Spektakl "Open Field" jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu "Zamówienia choreograficzne 2014".