powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Ant Hampton i The Quiet Volume"w Łaźni Nowej

Ant Hampton, znany na świecie performer, odsłoni nieznany dotąd charakter powszechnie znanego miejsca. Teatr Łaźnia Nowa zaprasza do udziału w kolejnym projekcie w ramach Urban Art, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Urban Art to sztuka w przestrzeni miejskiej. Po wizycie niemieckiej Ligny z projektem "Walking the city", która odbyła się w czerwcu na Placu Centralnym, prezentujemy uznanych na całym świecie brytyjskich artystów: Anta Hamptona i Tima Etchellsa.

"The Quiet Volume", pokazywany był już m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Japonii . Teraz czas na Kraków. Tym razem przestrzenią gry z widzem będzie BIBLIOTEKA. "The Quiet Volume" to szeptany, interaktywny performans dla dwóch uczestników znajdujących się w czytelni. Przedstawienie bada szczególne, charakterystyczne dla bibliotek na całym świecie napięcie: kombinację ciszy i koncentracji, której doznają ludzie pogrążeni w lekturze książek.

Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w projekcie, który odbędzie się w dniach 24-28 września w Czytelni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej 1.

24-27.09 - godz. 12:00-15:00

28.09 - godz. 12:00-14:00

Performans trwa do 30 min., wstęp o każdej pełnej godzinie (4 osoby).

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: rezerwacja@laznianowa.pl

---

Ant Hampton (ur. 1975, Londyn) - performer, pisarz i reżyser. W 1998 roku zainicjował projekt Rotozaza, podczas którego instrukcje czytane są na scenie przez zaproszonych performerów albo przez samych widzów (Autoteatro). Ponadto, we współpracy z Gregiem McLarenem, opracował cykl projektów pod tytułem "The Other People" ("La Otra Gente"): ustrukturyzowane spotkania z ludźmi, którzy nie są związani z teatrem. Był kierownikiem literackim projektu "Projected Scenarios" na Manifesta 7, europejskim biennale sztuki współczesnej we Włoszech. Współpracował także z Jerôme'em Belem i grupą Forced Entertainment oraz Timem Etchellsem i Glenem Neathem.