Poznań. Twórcy Opera Know-how apeluj± o wsparcie

Opera Know-how to festiwal organizowany przez studentów poznańskich uczelni. Do realizacji ambitnego zadania brakuje im jeszcze 4 tysięcy złotych, które przeznaczone zostan± na produkcję finałowego spektaklu "Pie¶ń o nocy".

Realizatorami festiwalu jest kilkunastoosobowa grupą studentów poznańskich uczelni. Opera Know-how to ich pomysł na zainteresowanie poznaniaków śpiewem klasycznym i operą. Celem projektu jest m.in. promowanie młodych artystów, tworzenie oryginalnych projektów muzycznych oraz zachęcanie do czynnego uczestniczenia w kulturze. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbywają się wokół ulicy Święty Marcin - na podwórkach i w miejskich bramach. Miejsce nie jest przypadkowe - twórcy festiwalu chcą przyczynić się do rewitalizacji i kulturalnego ożywienia najważniejszej poznańskich arterii oraz dotrzeć do mieszkańców miasta w ich codziennej rzeczywistości.

Zebrane dzięki PolakPotrafi.pl pieniądze organizatorzy przeznaczą na produkcję spektaklu plenerowego Pieśń o nocy w reżyserii Zuzanny Marii Głowackiej, będącego hołdem dla Karola Szymanowskiego, patrona pierwszej edycji festiwalu. Widowisko opisywane jest w programie jako "budowana na nieoczywistym fabularnym splocie teatralna wariacja tworząca apolliński sen w samym centrum miejskiej rzeczywistości".

Potrzebne jest zwłaszcza wypożyczenie profesjonalnego instrumentu oraz sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia. Są to elementy niezbędne przy realizacji tak wielkiego przedsięwzięcia, o czym w filmiku promocyjnym [zobacz wyżej] informuje Zuzanna Maria Głowacka.

Próby muzyczne, prace nad kostiumami, scenografią i koncepcją oświetlenia już trwają. Twórcy chcą jednak, by spektakl, który będzie podsumowaniem całego festiwalu, zrealizowany został precyzyjnie i fachowo. Nadwyżka środków finansowych, którą uda się zebrać, przeznaczona zostanie na honoraria dla artystów (muzyków, aktorów, tancerzy), którzy biorą udział w wydarzeniach festiwalowych oraz dokumentację video.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego