powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Molier nad Wisłą. Teatr XL w Pomoście 511

Teatr nad Wisłą podbił serca warszawskiej publiczności, a teraz czas na jego nową odsłonę. W najbliższy wtorek 12 sierpnia po raz pierwszy w klubokawiarni Pomost 511 wystąpi Teatr XL. Premierową sztuką będzie komedia na podstawie Moliera pt. "Lekarz mimo woli". Start o 21.00. Wstęp wolny.

Teatr XL to najmłodszy Teatr repertuarowy w stolicy, którego ideą jest odświeżenie wizerunku teatru, począwszy od przestrzeni teatralnej, po repertuar i atmosferę. - Pomost 511 to miejsce zarówno dla szalonych imprezowiczów, jak i koneserów dobrego teatru czy kina, dlatego wprowadziliśmy nad Wisłę teatr. Teraz zaprosiliśmy do współpracy Teatr XL - ich repertuar zaskakuje widownię stolicy, niech zaskoczy Was w Pomoście 511 - mówi bosman Piotr Ivan Ivanov, założyciel Pomostu 511, reżyser, członek zarządu Fundacji Wszystko Płynie.

"Lekarz mimo woli" jest komedią molierowską - śmieszną i zarazem straszną. Opowiada przewrotną historię Sganarella utracjusza i lekkoducha, który wplątany zostaje mimochodem w medyczno-miłosną intrygę, gdy córka możnego Panna zapada na nieznaną, tajemniczą chorobę, na skutek której traci mowę. Wielu medyków próbowało ją uleczyć, ale zupełnie bezskutecznie. Jak wieść niesie na skraju lasu żyje wybitny uzdrowiciel, który w wielu beznadziejnych przypadkach pomógł chorym w pełni ozdrowieć. Tym właśnie wielkim konowałem, przez zbieg okoliczności, zostaje Sganarell, który z medycyną nie ma wiele wspólnego.

Po każdym seansie widzowie będą mogli przenieść się na parkiet, gdzie trwać będzie impreza rozkręcona przez najlepszych DJów.

***

Pomost 511 to klub mieszczący się na warszawskim Powiślu, przy Płycie Desantu, po lewej stronie Wisły, na najpopularniejszym w stolicy letnim szlaku imprezowym.

Piaszczysta plaża, nadwiślański styl, tarasy widokowe na panoramę Wisły, najlepsze imprezy fundowane w piątki przez KOKA Fellaz, w soboty przez Piotra "Kędziora" Kędzierskiego, środy z Last Robots, czwartki z Rastamańkiem, kino letnie, nocne ogniska, Garażówka, egzotyczne drinki, wodne atrakcje - paddlebording (SUP), eventy artystyczne, boisko do siatkówki plażowej - to wszystko znajduje się w ofercie warszawskiego klubu Pomost 511.

***

Autor: Molier

Reżyseria: Sergei Timofeev

Asystent reżysera: Jan Wojtyński

Opracowanie muzyczne: Sergei Timofeev

Światło: Maciej Bułtowicz

Kostiumy: Izabela Górska i Hanna Górska

Obsada:

SGANARELL - Zbigniew Pożoga

MARCYNA - Magdalena Łoś

GERONT - Patryk Pawlak

ŁUKASZ - Jan Wojtyński

WALERY - Grzegorz Jarek

JAGUSIA - Diana Karamon

LUCYNDA - Dorota Chwedorowicz

LEANDER - Piotr Mrówczyński

TIBAUT - Robert Martyniak

CÓRKA - Izabela Górska

TANCERKA - Sandra Stencel

TEATR XL: http://teatrxl.com