powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tychy. Tango argentyńskie w Pasażu Kultury

Dzięki uprzejmości dyrektora Teatru Małego, 8 sierpnia odbędzie się pierwsza milonga w Pasażu Kultury Andromeda. Będą klasyczne tanga argentyńskie, piękne walce i skoczne milongi, a nawet tango nuevo.

Zatańczcie z nami, bo tango argentyńskie koniecznie trzeba zatańczyć, żeby poczuć jego magiczną moc.

Milonga oznacza miejsce albo imprezę taneczną, na której tańczy się tango argentyńskie. Czasem jest to pomieszczenie o specjalnym przeznaczeniu (zwykle sala szkoły tanga), czasem pub, kawiarnia lub restauracja, w której jest odpowiednia podłoga oraz okazjonalnie lub stale grana jest muzyka tangowa. Milongą nazywa się także taniec bardzo luźno związany z tangiem (ale także argentyński i także pojawiający się czasem na milongach).

Nasi nauczyciele o tangu mówią tak: "jest jak rozmowa, albo może inaczej - tango też jest rozmową, z tą tylko różnicą, że zamiast wypowiadać słowa używamy naszych ciał. Rozmowa zawsze pociąga za sobą improwizację i interakcję. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo jak się potoczy, ani też jak często konieczne będzie aktywne reagowanie na zmiany jej przebiegu. Z tangiem jest tak samo - nie opiera się na z góry określonych schematach kroków, ale na improwizacji, co z kolei nieodłącznie pociąga za sobą interakcje w parze."

www.tango.tychy.pl

8 sierpnia 2014 o godz. 20:00

("Pasaż Kultury Andromeda" w Tychach)