powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wiedeń. Wkrótce Międzynarodowy Festiwal Tańca - Impulstanz

Wolność taneczną i o wiele więcej proponuje tegoroczny Impulstanz - Vienna International Dance Festival, który trwać będzie w austriackiej stolicy od 17 lipca do 17 sierpnia 2014 r. Polskę reprezentować będą Magdalena Chowaniec i Karol Tymiński.

Wiedeń to nie tylko stolica walca wiedeńskiego, to też miejsce, gdzie corocznie odbywa się największy w Europie festiwal tańca współczesnego - Impulstanz. 230 różnych warsztatów i projektów tanecznych przez cztery tygodnie pokażą, że ani wysokie obcasy, ani liny nie są wstanie skrępować letniego pragnienia wolności ruchów.

Wolność taneczną i o wiele więcej proponuje tegoroczny Impulstanz - Vienna International Dance Festival, który trwać będzie w austriackiej stolicy od 17 lipca do 17 sierpnia 2014 r. Międzynarodowe highlights w dziedzinie tańca zagoszczą na licznych scenach Wiednia m.in w Burgtheater, Volkstheater i Akademietheater. W tym roku szczególną uwagę organizatorzy poświęcili tzw. newcomer z Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Na Impulstanz 2014 wystąpią takie gwiazdy jak DV8 Physical Theatre, Jérome Bel czy Alain Platel. Silny polski akcent zapewni Magdalena Chowaniec, która zatańczy z ośmioma afgańskimi azylantami The Rechnitz Crew oraz Karol Tymiński, który zaprezentuje performance solowy "Beep". Tymiński wystąpi w ramach cyklu [8:tension] Young Choreographers' Series, który już od 13 lat prezentuje prace nowej generacji choreografów.

W ramach festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera: wielokrotnie uhonorowana angielska grupa teatralna DV8 Physical Theatre z Lloydem Newsonem przedstawi "John", sztukę opowiadającą o męskiej seksualności i miłości. Zobaczyć będzie można również sztukę francuskiego reżysera Jéroma Bela z roku 1995- "Jérome Bel" - w oryginalnej obsadzie. Pełną humoru interpretację "Jeziora łabędziego" zaprezentuje Dada Masilo z Republiki Południowej Afryki. Zagoszczą również belgijski choreograf Alain Platel i Les Ballets C de la B ze sztuką "tauberbach".

Szczegółowy program festiwalu:

www.impulstanz.com

Festiwal Tańca Impulstanz

17. lipca - 17. sierpnia 2014

różne lokalizacje

Wiedeń

Na zdjęciu: "Swan Lake", Dada Masilo / The Dance Factory