powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Retransmisja "Jaskółki" w kinie Praha

Zapraszamy na retransmisje spektakli operowych z cyklu "The Metropolitan Opera: Live in HD" w Kinie Praha. 10 lipca o godz. 18.30 odbędzie się retransmisja spektaklu operowego "Jaskółka" Giacomo Pucciniego. Wystąpi wybitny solista operowy Roberto Alagna jako Rugger, a partnerować mu będzie słynna śpiewaczka Angela Gheorghiu jako Magda.

To melodyjne dzieło, które w zamyśle miało być operetką, opowiada historię prowadzącej dwuznaczny tryb życia i znudzonej materialistki Magdy (w tej partii Angela Gheorghiu), która nieoczekiwanie zakochuje się w młodym i przystojnym Ruggerze (Roberto Alagna). Całość do przypomina nieco "Damę kameliową" Dumasa syna i opartą na niej "La traviatę" Verdiego. Co prawda nie kończy się śmiercią głównej bohaterki, ale para kochanków rozstaje się, nie mogąc poradzić sobie z brzemieniem w postaci przeszłości Magdy. Reżyserem przedstawienia jest Nicolas Joël. Dekoracje utrzymano w stylu Art Déco. Spektaklem dyryguje Marco Armiliato. Wprowadzenie do spektaklu wygłosi Aleksander Laskowski.

"The Metropolitan Opera: Live in HD" to wielokrotnie nagradzana seria transmisji na żywo w jakości HD z najsłynniejszego operowego teatru na świecie. Nowojorskie spektakle to wydarzenia artystycznie nieprzeciętne, zarówno pod względem wokalnym, jak i aktorskim. Każdy widz będzie miał poczucie bezpośredniego uczestnictwa w spektaklu i znajdzie się w gronie tysięcy widzów, oglądających w tym samym momencie to samo przedstawienie na całym świecie.

Dodatkowym atutem tych pokazów jest możliwość zajrzenia za kulisy. Kamera śledzi zmiany dekoracji, rejestruje też wywiady ze śpiewakami występującymi w danym przedstawieniu i realizatorami spektaklu. Publiczność serii HD live otrzymuje więc bezprecedensowe spojrzenie na to, jak wygląda inscenizacja opery w jednym z największych światowych domów operowych.

Cyfrowy sygnał o wysokiej rozdzielczości dociera do adresata za pomocą satelity okołoziemskiego zaledwie z kilkusekundowym opóźnieniem. W Europie - mimo sześciogodzinnej różnicy czasu - przedstawienia można oglądać na żywo wieczorem, a to dlatego, że Met gra w soboty dwa spektakle: pierwszy wczesnym popołudniem, a drugi wieczorem. Transmitowany jest ten popołudniowy. Oprócz transmisji na żywo w Kinie Praha odbędą się również retransmisje wybranych inscenizacji.

Cena biletu na retransmisje - 70 zł

Cena biletu ulgowego - 65 zł

Karnet (6 retransmisji) - 50 zł

Karnet (5 retransmisji) - 55 zł za każdą retransmisję

Karnet (3 retransmisji) - 60 zł za każdą retransmisję

Na spektakle operowe kino nie prowadzi rezerwacji biletów.

PROGRAM: "The Metropolitan Opera: Live in HD - letnie retransmisje" w Kinie Praha

10 lipca 2014, czwartek, godz.18.30

"JASKÓŁKA"

Giacomo Puccini

24 lipca 2014, czwartek, godz.18.30

"OTELLO"

Giuseppe Verdi

7 sierpnia 2014, czwartek, godz.18.30

"ZACZAROWANA WYSPA"

Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Jean Philippe Rameau, Henry Purcell i inni

21 sierpnia 2014, czwartek, godz.18.30

"ROMEO I JULIA"

Charles Gounod

4 września 2014, czwartek, godz.18.30

"DZIEWCZYNA Z DZIKIEGO ZACHODU"

Giacomo Puccini