Znowu konkurs na dyrektora artystycznego Teatru Nowego

03-11-2009
08-06-2010
Łódź. Będzie konkurs na dyrektora naczelnego Teatru Nowego
Władze Łodzi zdecydowały o przeprowadzeniu konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Zwycięzca konkursu zastąpi na tym stanowisku odwołanego w maju Janusza Michaluka.
22-05-2010
Łódź. Janusz Michaluk odwołany z Teatru Nowego
Janusz Michaluk nie jest już dyrektorem Teatru Nowego. W piątek odwołał go pełniący funkcję prezydenta Tomasz Sadzyński.
20-05-2010
Tosza za Brzozę, czyli polityka w kulturze?
Po tym, jak niespodziewanie wiceprezydent Wiesława Zewald obsadziła Bogdana Toszę, reżysera teatralnego, na stanowisku dyrektora Miasta Dialogu, pojawiły się informacje o politycznym układzie pomiędzy władzami i radnymi z PO oraz opozycją z PiS - pisze Anna Pawłowska w Polsce Dzienniku Łódzkim.
19-05-2010
Łódź. PO chce Brzozy, PiS żąda konkursu
Krzysztof Piątkowski i Michał Król, łódzcy radni miejscy z klubu PiS, skrytykowali przygotowany przez kolegów z PO projekt uchwały powierzającej urząd dyrektora naczelnego Teatru Nowego w Łodzi Zbigniewowi Brzozie.
18-05-2010
Łódź. Marsz Żałobny "Śp. Łódzka Kultura"
Na portalu społecznościowym Facebook ukazała się informacja o wydarzeniu.
22-04-2010
Łódź. Władze miasta odwołują dyrektora Teatru Nowego
Władze Łodzi rozpoczęły procedurę zmierzającą do odwołania Janusza Michaluka ze stanowiska dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Zarzucają mu niezadowalające wyniki ekonomiczne placówki. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.
12-03-2010
Za cudzymi pośladkami
W kulturze zbyt często znaczenie mają układy polityczne, a nie względy merytoryczne. To one, a nie koterie artystyczne - jak twierdzi Mariusz Cieślik - wpływają na to, kto zostaje dyrektorem teatru czy muzeum - pisze publicysta - pisze Piotr Kosiewski w Rzeczpospolitej.
18-01-2010
Łódź. Kropiwnicki odwołany
Mieszkańcy Łodzi w referendum odwołali z funkcji prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego. Według oficjalnych wyników przekazanych w poniedziałek rano przez Miejską Komisję Wyborczą frekwencja w niedzielnym referendum wyniosła 22,2 procent. Za odwołaniem prezydenta było 127 874 łodzian, czyli ponad 95 procent.
15-01-2010
Dla pani? Pięć lat
Gdy szefem łodzkiego Nowego był artysta, który nie cieszył się poparciem prezydenta, wszelkimi sposobami próbował doprowadzić do jego odwołania. Kiedy stanowisko zajęła osoba Kropiwnickiemu dogodna, dawne deklaracje mogły pójść w zapomnienie. Prezydent miasta najpierw rozbił Nowy, a teraz po raz kolejny potraktował go jak własny folwark - pisze Jacek Wakar o nominacji dyr. Marcheluk z pięcioletnim kontraktem.
12-01-2010
Łódź. Dyr. Marcheluk podpisała kontrakt na pięć lat
06-01-2010
Atuty i gra pozorów
Nie do pobicia jest referendum w Teatrze Nowym, zorganizowane przez prezydenta miasta. Wynik miał zdecydować o (wcześniej i tak przesądzonym) odwołaniu dyrektora artystycznego Zbigniewa Brzozy (bo za awangardowy, dla wąskiej elity, nie gra lektur szkolnych). Nawet kartki do głosowania miały pieczątkę UMŁ. Podczas Kongresu Kultury Polskiej sprawa Nowego służyła za najdobitniejszy przykład mieszania polityki ze sztuką - Renata Sas w Expressie Ilustrowanym o łódzkich wydarzeniach kulturalnych 2009 roku.
20-11-2009
Łódź. Teatr Nowy w reżyserii Mirosławy Marcheluk
Wernisażem wystawy fotograficznej w ulicznej galerii UMŁ Teatr Nowy rozpoczął świętowanie 60. urodzin. Plany repertuarowe sceny przedstawiła Mirosława Marcheluk, która najprawdopodobniej zostanie jej dyrektorem artystycznym.
20-11-2009
Teatr Nowy po nowemu
Można wypisywać na stronach, że Nowy wraca. Można cytować wyrwane z kontekstu myśli Kazimierza Dejmka na poparcie przekonań obecnych władz sceny. Można do woli kreować w słowach odrodzenie Teatru Nowego. Wbrew powszechnemu przekonaniu jego widzów, że Nowy umarł... - Monika Wasilewska komentuje w Gazecie Wyborczej - Łódź plany Teatru Nowego pod dyrekcją Mirosławy Marcheluk.
13-11-2009
Łódź. Marcheluk kandydatką na szefa artystycznego Nowego
Aktorka teatralna i filmowa Mirosława Marcheluk została kandydatką na dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - poinformowała w piątek strona internetowa Urzędu Miasta. Marcheluk pełni obecnie obowiązki na tym stanowisku.
12-11-2009
Łódź. Tajemniczy kandydat na szefa artystycznego Teatru Nowego
Komisja konkursowa wyłoniła w czwartek kandydata na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - poinformowała p.o. dyrektora wydziału kultury łódzkiego magistratu Grażyna Bolimowska. Teraz jego osoba zostanie rekomendowana prezydentowi miasta Jerzemu Kropiwnickiemu. Nazwisko kandydata zostanie podane do końca listopada.
03-11-2009
Łódź. Sześciu kandydatów na dyrektora Teatru Nowego
12 listopada w łódzkim Teatrze Nowym odbędzie się koncert Marka Dyjaka, znanego barda i twórcy muzyki do spektakli Nowego, będący pierwszym akordem świętowania 60. urodzin teatru.
26-10-2009
Łódź. Kandydaci na dyrektora Nowego jeszcze tajni
Chętni do objęcia funkcji dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka mieli termin składania zgłoszeń do 19 bm. Wpłynęło kilka, usłyszałam w Wydziale Kultury UMŁ, ale trzeba poczekać na ewentualne oferty wysłane pocztą.
25-09-2009
Łódź. Dyrektorzy na trzy lata?
Dyektorzy miejskich teatrów mają być powoływani na co najmniej trzy lata, a nie jak dotychczas - według uznania władz miasta.
14-09-2009
Nowy teatr Nowy?
Po doświadczeniach Zbigniewa Brzozy żaden rozsądny twórca teatru z wyższej niż niska półka, myślący bardziej o teatrze, niż polityce, tu nie przyjdzie - komentarz Dariusza Pawłowskiego do sytuacji Teatru Nowego w Łodzi.
09-09-2009
Łódź. Konkurs na dyrektora Nowego
Prezydent Łodzi ogłosił konkurs na dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Oferty kandydatów będą przyjmowane do 19 października. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu, obowiązki zastępcy dyrektora ds. artystycznych pełni aktorka Mirosława Marcheluk.
08-09-2009
Łódź. Prezydent Kropiwnicki ogłosił konkurs na dyrektora artystycznego Nowego
Prezydent Łodzi ogłosił konkurs na dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. Nowy szef artystyczny sceny mógłby rozpocząć pracę od 1 grudnia. Oferty od kandydatów będą przyjmowane do 19 października.
03-09-2009
Chwilowy dyrektor do spraw porządkowania
- Ja tu jestem na chwilę. Nie mogę robić ruchów, które mogłyby utrudnić życie przyszłemu dyrektorowi. Wkrótce przecież będzie ogłoszony konkurs na dyrektora artystycznego - mówi Mirosława Marcheluk, p.o. dyrektora artystycznego w łódzkim Teatrze Nowym.
21-08-2009
Łódź. Mirosława Marcheluk p.o. dyrektora ds art. Nowego
Aktorka Mirosława Marcheluk od piątku pełni obowiązki dyrektora ds. artystycznych Teatru Nowego w Łodzi. Funkcję tę powierzył jej prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki - poinformował PAP rzecznik prezydenta Kajus Augustyniak.