Bydgoszcz. Kolejny protest ws. "Golgoty"

Ruch Społeczny Konfederacja Pro Publico Bono sprzeciwia się zaplanowanej na piątek w Teatrze Polskim w Bydgoszczy projekcji spektaklu "Golgota Picnic".

«"Stanowczo protestujemy wobec zamiaru projekcji "Golgota Picnic" w Teatrze Polskim w Bydgoszczy - piszą działacze kilku organizacji i stowarzyszeń w liście do prezydenta miasta Rafała Bruskiego. - Obraz ten szydzi z wartości chrześcijańskich w sposób tak prymitywny i cyniczny, że przekracza wszelkie granice "sztuki" i jest prowokacją wobec ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa. Oczekujemy od Pana stanowczej reakcji i działań w celu zablokowania jego projekcji w Bydgoszczy".

Konfederację Pro Publico Bono tworzą: Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Dziedzictwo Bydgoszczy, Społeczny Komitet Obrony Pomnika Walki i Męczeństwa na Starym Rynku w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Duszpasterska Wspólnota Rolników z Tucholi, Stowarzyszenie Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej, Stowarzyszenie Rozwoju i Obrony Polski, Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego