powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Golgota Picnic" w Drugiej Strefie

W piątek, 27 czerwca o godzinie 22.00 zapraszamy Państwa do Teatru Druga Strefa na pokaz rejestracji spektaklu "Golgota Picnic" Rodrigo Garcii.

Oddolna akcja środowiska artystycznego, do której przyłączają się kolejne instytucje i organizacje. GOLGOTA PICNIC w Warszawie to odpowiedź na akt cenzury ideologicznej i zamach na wolność słowa, przekonań oraz swobodę twórczą.

W całej Polsce odbędą się czytania scenariusza, pokazy rejestracji przedstawienia i dyskusje.

W piątek, 27 czerwca o godzinie 22.00 zapraszamy Państwa do Teatru Druga Strefa na pokaz rejestracji spektaklu "Golgota Picnic" Rodrigo Garcii. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować telefonicznie pod numerem 690 886 943. Liczba wejściówek jest ograniczona. Projekcja przeznaczona jest dla widzów powyżej lat 18.

20 czerwca dyrektor Malta Festival Poznań Michał Merczyński odwołał pokazy spektaklu "Golgota Picnic" w reżyserii Rodriga Garcii. Decyzja zapadła po ostrzeżeniach policji, która zadeklarowała, że wobec mobilizacji prawicowych bojówek nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa widzom i artystom.

Akcja organizowana jest oddolnie przez środowisko artystyczne. O formule protestu zdecydowano na spotkaniu twórców, menadżerów, animatorów kultury oraz aktywistów, które odbyło się w Warszawie 22 czerwca 2014 roku.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Malta Festival są partnerami wydarzenia.