Reforma teatrów miejskich w Warszawie?

22-10-2009
20-08-2015
Co dalej z warszawską kulturą?
Program Rozwoju Kultury uchwalony został przez Radę Warszawy w 2012 r. W ostatnich latach ludzie kultury często zwracali uwagę, że pozostaje martwy - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
25-06-2015
Warszawa. Teatry wciąż przed reformą
Pierwsze przymiarki do reformy stołecznych teatrów? Póki co trwają prace nad systemem ich oceniania. Biuro Kultury niespiesznie stąpa po tym trudnym gruncie - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
17-03-2010
Pupa i trupa
Goły tyłek, jak to często bywa, rozpalił emocje. Tymczasem obnażając pośladki na premierze "Persony. Ciała Simone" w warszawskim Teatrze Dramatycznym, Joanna Szczepkowska obnażyła podziały tkwiące w środowisku teatralnym od lat - pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
26-10-2009
Idzie opornie, ale trzymam kciuki za zmiany
Trzymam kciuki za kolejną próbę zmian w funkcjonowaniu warszawskich teatrów. Mam też jednak pełną świadomość, że w ciągu ostatnich dwóch dekad do podobnych działań przystępowano już kilka razy. I zawsze brakowało politycznej odwagi i determinacji - mówi Maciej Nowak, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
22-10-2009
Skandal teatralny
Miasto nie chce dofinansowywać teatrów rozrywkowych: Romy, Komedii, Syreny, Kwadratu, i zapowiada reformę scen warszawskich. Po wtorkowym artykule w Gazecie Wyborczej - Stołecznej pojawiło się wiele głosów w od czytelników.
21-10-2009
Teatr rozrywkowy? To krzywdzące
Gdzie przebiega granica między rozrywką ambitną a komercyjną? - pyta Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena w Warszawie.
20-10-2009
Będzie mniej teatrów miejskich
- Mogę sobie wyobrazić, że w roku 2020 w Warszawie będzie siedem-osiem teatrów miejskich utrzymywanych bezpośrednio z budżetu miasta, a poza tym kilkadziesiąt scen działających w różnych formach organizacyjnych, prowadzonych przez spółki i organizacje pozarządowe - zapowiada Marek Kraszewski, dyrektor miejskiego biura kultury w rozmowie z Romanem Pawłowskim z Gazety Wyborczej.
20-10-2009
Niedługo znikną warszawskie teatry "rozrywkowe"?
A co stanie się z teatrami nazywanymi przez Marka Kraszewskiego "rozrywkowymi": Komedią, Syreną, Kwadratem i Romą? Czy poradzą sobie bez stałej dotacji? Dziś otrzymują razem z kasy miasta blisko 20 mln zł - piszą: Roman Pawłowski i Dorota Wyżyńska w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
07-02-2007
Zagrożona reforma warszawskich teatrów
W kulisach stołecznych scen rozegrała się ostra batalia między tradycjonalistami a zwolennikami zmian. Autor reformy miejskich teatrów Jacek Weksler musi odejść z ratusza - pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.