powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. Charytatywne "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat

4 czerwca o godzinie 19:00, na deskach Teatru Studio Buffo, legendarny musical "Metro" w obsadzie sprzed 23 lat.

Zagrają Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa, Katarzyna Groniec, Barbara Melzer, Joanna Dark, Denisa Geislerova, Małgorzata Duda-Kozera, Wojciech Dmochowski, Michał Milowicz, Piotr Hajduk i inni. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Alicji Borkowskiej, aktorki grającej w pierwszej obsadzie "Metra" i od wielu lat związanej ze sceną Buffo.

Alicja Borkowska jest wokalistką i aktorką, która debiutowała w oryginalnej obsadzie spektaklu "Metro". Początek jej kariery nierozerwalnie związany jest z początkami warszawskiego teatru musicalowego. Aktorka wystąpiła w spektaklach: Do grającej szafy grosik wrzuć, Tyle miłości, Romeo i Julia. W październiku ubiegłego roku aktorka zachorowała i aktualnie potrzebuje środków na kontynuację procesu leczenia.

- Postanowiliśmy zagrać musical "Metro" w pierwszej obsadzie, a zebranymi w ten sposób pieniędzmi wesprzeć naszą Przyjaciółkę - mówi Katarzyna Groniec, która 4 czerwca wcieli się w kultową rolę Anki. - Dołączą do nas artyści przez lata związani z tym przedstawieniem oraz aktorzy występujący w zespole Teatru Studio Buffo obecnie: m.in. Natasza Urbańska, Beata Wyrąbkiewicz, Iwona Zasuwa, Mariusz Czajka, Dariusz Kordek.

Nad wydarzeniem czuwać będzie inscenizator, reżyser i choreograf - Janusz Józefowicz oraz twórca muzyki musicalu Metro - Janusz Stokłosa.

Bilety na spektakl "Metro dla Alicji" można kupić na stronie internetowej (http://studiobuffo.com.pl/) teatru Studio Buffo lub bezpośrednio w kasie Teatru.

Teatr Studio Buffo zachęca również do wsparcia Alicji Borkowskiej poprzez wpłatę na subkonto Alicji w Fundacji im. Darii Trafankowskiej. Numer konta, na które można wpłacać datki: 43 1500 1126 1211 2009 3528 0000 z dopiskiem "Dla Alicji".