powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kłodzko. Spektakle z Wrocławia i Katowic w KCKSiR

Teatr w Kłodzku zaprasza 25 maja na "Baśń o Grającym Imbryku" Wrocławskiego Teatru dla Dzieci, a 8 czerwca na "Romancę" w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego z Katowic.

Teatr w Kłodzku działa w ramach samorządowej instytucji kultury Kłodzko 2016. Jego celem jest zapewnienie mieszkańcom Kłodzka i okolicznych miejscowości dostępu do możliwie jak najlepszych spektakli. Cel ten realizuje tworząc własne spektakle, prowadząc scenę impresaryjną, oraz organizując wydarzenia teatralne.

"Baśń o Grającym Imbryku" 25.05 godz. 17:00

IMPART - Wrocławski Teatr dla Dzieci

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Edward Kalisz

Muzyka: Paweł Głosz

Scenografia, lalki: Małgorzata Bakalarska

Obsada: Anna Skubik, Arkadiusz Cyran

"Baśń o grającym Imbryku" to pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu i jego przyjaciołach, Koniu i Końskiej Musze. Dzięki tytułowemu imbrykowi i czarom Wróżki życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i daje mu ona najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma.

Przedstawienie prezentowane jest w konwencji teatru lalek, a aktorzy nie kryją się z tym, że wyczarowując bajkę, wcielają się w poszczególne postaci. Lalki, wykonane w konwencji Muppetów, są głównymi bohaterami tej historii. Aktorzy wraz z dziećmi wyczarowują magiczny świat baśni.

Spektakl adresowany jest do dzieci od 3,5 do 8 roku życia. Ciekawie i z poczuciem humoru napisany tekst Marty Guśniowskiej zainteresuje także starsze dzieci, a dorośli na pewno nie będą się nudzili.

***

"ROMANCA" 08.06 godz. 18:00

Teatr Żelazny z Katowic

Tekst: Jacek Chmielnik

Reżyseria: Marcin Ehrlich

Obsada: Ryszarda Celińska, Piotr Wiśniewski, Kamil Katolik

Namiętność i nieokiełznany, południowy temperament pcha bohaterów do zdrady i zbrodni. Bianka, Lorenzo i ten trzeci, czyli trójkąt miłosny, "splątany" podstępną intrygą, z nieoczekiwanym finałem. A jak to się skończy? Musicie przyjść, aby sprawdzić sami! To wszystko w stylowej farsie Jacka Chmielnika w Teatrze Żelaznym!

Chmielnik kpi i śmieje się do rozpuku, a my razem z nim, z konwencji i zgranych teatralnych schematów. Pozwala nam też zajrzeć za kulisy, aby (choć przez chwilę) podpatrzeć, jak powstaje spektakl.