powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Jubileuszowy festiwal performerów

Główną ideą jubileuszowej X Mandala Performance Festival jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance. Festiwal rozpocznie się 9 maja.

Tematyka wydarzenia obraca się wokół relacji międzyludzkich, zdolności do komunikacji z drugim człowiekiem, umiejętności rozwiązywania problemów i konfliktów, potrzebie wolności i autentyczności we współczesnym świecie.

Dynamizm sztuki powoduje, że ortodoksyjne trzymanie się pojęć jest coraz mniej możliwe.

Repertuar X jubileuszowej edycji festiwalu jest bardzo różnorodny: Javier Pablo Camara, Maciej Sado zgłębiają sprawy związane z adaptacją ciała, jego wrażliwości na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

Kolektyw Pink Mama Theatre z Berna analizuje problem tożsamości, alienacji człowieka, łączy w swoich działaniach taniec z muzyką, słowem i improwizacją. Clara Saito i Nicolas Roses podejmują temat manipulacji i granic intymności, widzowie są zaproszeni do aktywnej wymiany z performerami. Dramatyczne studium przemocy pokazuje w swoim solo wybitna tancerka Aurora Lubos. Natomiast Wrocławski Teatr Pantomimy po raz pierwszy w swojej historii zaprosił do pracy nad spektaklem choreografkę Annę Piotrowską. Przedstawienie ,,Historia brzydoty" oparte jest na technikach tańca współczesnego. Mimowie po raz kolejny otwierają się na nowe przestrzenie ruchu. Aktorka Magda Tuka i tancerka Anita Wach na tle fizycznych, sportowych zmagań zastanawiają się nad kwestią przekraczania własnych granic.

Trzy spektakle będą miały premierę podczas jubileuszowej odsłony Mandala Performance Festival. Przedstawienia zagranicznych artystów będą po raz pierwszy prezentowane w Polsce.

***

Miejsca pokazów

Biuro Festiwalowe IMPART 2016

ul. Mazowiecka 17,

50-412 Wrocław

Centrum Inicjatyw Artystycznych ul. Tęczowa 79/81

53- 603 Wrocław

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia,

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego