powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Zaśpiewają dla Marka Pacuły

14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek". Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który od roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu.

W koncercie złożonym z przebojów z jego gdyńskich spektakli wezmą udział aktorzy Teatru Miejskiego oraz zaproszeni goście. Zaśpiewają: Beata Buczek-Żarnecka, Barbara Damulewicz, Olga Barbara Długońska, Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Zbigniew Jankowski, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Mariusz Żarnecki. Zagrają: Rama 111 w składzie: Jan Rejnowicz (fortepian, kierownik muzyczny), Janusz Kadyszewski (bas), Andrzej Śliwa (perkusja), Przemek Dyakowski (saksofon), Piotr Nadolski (trąbka, akordeon), oraz Marian Benedyka (fortepian), Gabriela Kucz (flet), Marzena Sikała (skrzypce)

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiązankę utworów przedwojennych oraz piosenek z repertuaru Piwnicy pod Baranami, znanych z wykonań Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty takich jak: "Nasza jest noc", "Pijackie tango", "Nie dokazuj", "Dni, których jeszcze nie znamy", "Czarne anioły", "Karuzela z Madonnami" i inne

Koncert poprowadzą: Violetta Seremak-Jankowska i Maciej Sykała

Swoją obecność zapowiedział również Andrzej Pacuła, brat Marka.

Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły.

MAREK PACUŁA

Artysta Piwnicy Pod Baranami, po śmierci Piotra Skrzyneckiego szef artystyczny Piwnicy. Satyryk, dziennikarz, konferansjer, reżyser teatralny i estradowy, autor tekstów, ostatnio współpracujący ze "Szkłem kontaktowym" TVN 24. Twórca głośnych wieczorów kabaretowych zrealizowanych w Teatrze Miejskim w Gdyni w latach dziewięćdziesiątych: "Play Boy", "Nasza jest noc", "Grunt to forsa", "Nie przerywajcie zabawy", "Zbiór bzdur", "Zwierzenia Koniecznego".

Marek Pacuła, od 30 marca 2013 roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu. Kolejnym problemem jest cukrzyca, która niekorzystnie wpływa na stawy chorego. Marek jest leczony w klinikach krakowskich, przebywał na oddziale długofalowej opieki medycznej, potem w Klinice chorób wewnętrznych im. prof. Szczeklika. Obecnie leży w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Krakowie.

Na wsparcie kosztów jego leczenia odbyło się kilka koncertów w Krakowie i Szczecinie. Ten jest pierwszym, organizowanym w Gdyni, w mieście, w którym Marek stworzył najlepsze swoje spektakle teatralne. Długotrwała choroba sprawia, że potrzebuje naszej pomocy.

***

Patronat honorowy: Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek

Organizatorzy: Fundacja im. Darii Trafankowskiej, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza.

Patronat medialny: TVN24, Radio Gdańsk

Partner: Miasto Gdynia, TVP Gdańsk, Piwnica pod Baranami, Hospicjum Św. Wawrzyńca

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26

14.04.2014r. (poniedziałek)

godz. 18.00

Cegiełki (wstęp) 50 zł, 40 zł

dostępne w kasie Teatru Miejskiego (tel. 58 660 59 46)

Podczas koncertu odbędzie się również licytacja oraz kwesta.

Wszyscy wierzymy, że Marek Pacuła powróci do zdrowia.