powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Warsztaty "Laboratorium dźwięku i improwizacji" w WSNHiD

14 kwietnia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rusza cykl warsztatów teatralno-muzycznych "Laboratorium dźwięku i improwizacji".

Warsztaty opierają się na autorskim programie Marty Rutkowskiej-Świerkowskiej i Tomka Wróblewskiego.

Marta jest założycielką oraz reżyserem Teatru BEZ VAT, arteterapeutką Studium Umiejętności Trenerskich z elementami arteterapii poznańskiej Pracowni Po Deszczu, pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem oraz kulturoznawcą.

Tomek aka t.picker to muzyk, realizator dźwięku oraz producent muzyki do spektakli Teatru BEZ VAT. Jest też właścicielem Undersound Studio.

Duet Rutkowska-Świerkowska/Wróblewski stanowi podstawowy skład zespołu elektronicznego Undertape. Współtworzą od wielu lat TEATR BEZ VAT realizując spektakle salowe, plenerowe, happeningi, także spektakle dla dzieci i warsztaty dla dzieci, młodzieży, różnych grup zawodowych, studentów i osób z niepełnosprawnością.

Podczas całego cyklu warsztatowego uczestnicy będą poznawać zasady improwizacji teatralnej, budować krótkie etiudy sceniczne, pracować nad głosem, oddechem i dykcją, ale także nad poczuciem rytmu i świadomym włączaniem do kompozycji ruchowej elementów dźwiękowych - stąd tytuł warsztatów.

Tła dźwiękowe będą budowane podczas zajęć i wykorzystywane na dwa sposoby: albo będą stanowić temat do improwizacji scenicznej, albo zadaniem uczestników będzie zbudowanie struktury ruchowo-głosowej dopasowanej do muzyki.

Warsztaty zakończą się przygotowaniem krótkiego spektaklu.

Jedne zajęcia odbędą się bezpłatnie w Auli Artis, to będą zajęcia końcowe tuż przed spektaklem, który także zostanie zaprezentowany w tej przestrzeni, z uwagi na możliwość wykorzystania bogatego arsenału środków audio-wizualnych.

Zajęcia będą się odbywać co poniedziałek w godz.16:00-18:30.

Pierwsze spotkanie - 14 kwietnia, godz.16:00-18:30 w sali, WSNHiD, ul. Kutrzeby 10.

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie wygodnych strojów oraz obuwia na przebranie. Przyda się także woda do picia.

Obowiązują zapisy na: teatrbezvat@gmail.com

Dodatkowe informacje pod tel. 607 35 20 40

Cykl obejmuje 20 godzin. Koszt zajęć: 160 zł.

Udział w zajęciach jest możliwy po wpłaceniu przed zajęciami zaliczki w wysokości 40 zł. na konto:

17 1050 1520 1000 0091 4312 2357 (Undersound Studio, Porzeczkowa 10A, 61-306 Poznań. Z dopiskiem w tytule przelewu: "Warsztaty Laboratorium Dźwięku i Improwizacji").

Resztę kwoty uiszczamy do końca kwietnia.

Studenci WSNHiD - wstęp wolny po okazaniu dokumentu potwierdzającego status studenta.