powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Koncert dla Marka Pacuły

14 kwietnia o godz. 18 w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły pt. "Jak linoskoczek...", pod patronatem prezydenta Gdyni. Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, który uległ wypadkowi i pozostaje w śpiączce.

Marek Pacuła jest aktorem i reżyserem "Piwnicy pod Baranami", kontynuatorem dzieła Piotra Skrzyneckiego. W naszym teatrze w latach 1992-2006 wyreżyserował sześć wieczorów kabaretowych: "Play boy", "Nasza jest noc", "Grunt to forsa", "Nie przerywajcie zabawy", "Zbiór bzdur" (na zdjęciu), "Jaki śmieszny jesteś pod oknem, czyli zwierzenia Koniecznego".

Swój udział w koncercie, złożonym z najgłośniejszych przebojów z jego gdyńskich spektakli, zgłosili artyści naszego teatru oraz zaproszeni goście. Towarzyszyć im będą m.in. muzycy z zespołu Rama 111. Podczas koncertu będzie można usłyszeć wiązankę utworów przedwojennych oraz piosenek z repertuaru "Piwnicy pod Baranami", znanych z wykonań Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty takich jak: "Nasza jest noc", "Pijackie tango", "Nie dokazuj", "Dni, których jeszcze nie znamy", "Czarne anioły", "Karuzela z Madonnami" i inne.

Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek kolegów i ludzi dobrej woli pomoże Markowi Pacule w powrocie do zdrowia. Koncert organizowany jest we współpracy z Fundacją imienia Darii Trafankowskiej.

Cegiełki (wstęp) 50 zł, 40 zł

dostępne w kasie Teatru Miejskiego (tel. 58 660 59 46)