Wrocławski Teatr Pantomimy czeka na dyrektora

14-08-2009
23-09-2016
Wrocław. Dziś 15. rocznica śmierci Henryka Tomaszewskiego
23 września mija 15. rocznica śmierci Henryka Tomaszewskiego - reżysera, choreografa i założyciela Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
01-09-2009
Wrocław. Dyrektorski tandem w Teatrze Pantomimy
Kryzys we wrocławskiej Pantomimie zażegnany. Od poniedziałku rządzą nią dwaj dyrektorzy: jako naczelny mim Zbigniew Szymczyk, jako artystyczny - Marek Oleksy [na zdjęciu], wielki aktor i legenda Teatru Henryka Tomaszewskiego.
20-08-2009
Nie zdepczcie wrocławskiej pantomimy!
Po lekturze artykułu w lokalnej "Wyborczej": ośmielam się wtrącić swoje trzy grosze, pomimo że nie jestem nikim ważnym, tylko zwyczajnym wrocławskim widzem - osobą, która "kulturalnie" wychowała się przy Teatrze Pantomimy i pamięta wszystkie jego spektakle od czasów "Gilgamesza" z śp. Pawłem Roubą w roli tytułowej - pisze do Gazety Wyborczej - Wrocław czytelniczka Lidia Cybulska.
19-08-2009
Wznówmy spektakle Henryka Tomaszewskiego!
Uważam że Wrocławski Teatr Pantomimy będzie funkcjonował najlepiej, kiedy dobrze się zakotwiczy we własnej tradycji i źródłach. Jeżeli jest sens w ogóle go kontynuować, to właśnie dlatego, że wypracował już jakąś trwałą wartość, którą warto kultywować i przekazać następnym pokoleniom. Jako jedną z linii działania teatru proponuję wznawianie spektakli Henryka Tomaszewskiego - nie wszystkich, a tylko tych, które wytrzymują próbę czasu - pisze Krzysztof Vened Szwaja w liście do Gazety Wyborczej - Wrocław.
17-08-2009
Wrocław. Los pantomimy wciąż niepewny
Publiczna dyskusja wokół kryzysu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, spowodowanego odejściem w kwietniu dyrektora Aleksandra Sobiszewskiego, powinna była odbyć się w tamtym momencie. Niestety, odbyła się teraz, w przededniu nowego sezonu, gdy teatr nadal jest bez szefa, a jego los ciągle jest niewiadomą.
14-08-2009
Wrocław. Teatr Pantomimy nadal bez dyrektora
W czwartek rada kultury działająca przy urzędzie marszałkowskim debatowała na temat przyszłości Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Od maja, czyli od kiedy Aleksander Sobiszewski złożył wymówienie, pozostaje bez dyrektora.
20-07-2009
Dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy poszukiwany
Trwają dyskusje nad przyszłością Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Kto mógłby nim pokierować? Poprzeczka wywindowana jest ponad miarę wysoko. Ustawił ją Henryk Tomaszewski, światowej miary mim, choreograf, twórca i animator Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Teatru ze wszech miar autorskiego. Żeby go przeskoczyć, trzeba być choćby o milimetr większym geniuszem. Nikt się specjalnie nie musi natężać ani też być znawcą tego gatunku, by się orientować, iż człowieka spełniającego ten jeden warunek nie ma w tej chwili na świecie. Może się zjawi za pięćdziesiąt albo sto lat - pisze Krzysztof Kucharski w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.
16-07-2009
Wrocław. Czy Wrocławski Teatr Pantomimy będzie istnieć?
Los legendarnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy stanął pod znakiem zapytania. Aleksander Sobiszewski, dotychczasowy szef teatru, w maju złożył wymówienie z powodów zdrowotnych. W poniedziałek wieczorem okazało się, że konkurs na nowego dyrektora nie został rozstrzygnięty.