Teatr Kongresowy zamiast Sali Kongresowej

24-01-2005
Urząd miasta Warszawy planuje zmodernizować Salę Kongresową, tak by powstał tam teatr muzyczny.
22-04-2005
Warszawa. Wojna o przebudowę Sali Kongresowej
Władze miasta są przekonane, że spółka, która zarządza Pałacem Kultury i Nauki, blokuje zalecenia prezydenta i przebudowę Kongresowej.
27-01-2005
Warszawa. Remont Sali Kongresowej
Nowe fotele, mniej miejsc, szersze przejście między rzędami, fosa dla orkiestry - tak po remoncie będzie wyglądać Sala Kongresowa. Przebudowa ma się rozpocząć jesienią, będzie kosztować 1,7 miliona zł.
24-01-2005
Warszawa. Zamach na Salę Kongresową
Miasto w dochodowym obiekcie planuje otwarcie teatru myzycznego. Zamiast słynnej na całą Polskę i pół Europy Sali Kongresowej możemy mieć niedługo Teatr Kongresowy. Urzędnicy zaplanowali zamach na jedną z wizytówek stolicy.
27-12-2004
Warszawa. Operowa Sala Kongresowa
Rosną szanse na przebudowę Sali Kongresowej [na zdjęciu], tak by mogły odbywać się w niej duże koncerty z udziałem orkiestr, spektakle operowe i musicale.
31-08-2004
Czy w Warszawie potrzebny jest nowy teatr?
Lech Kaczyński, prezydent Warszawy, zmienia Salę Kongresową Pałacu Kultury i Nauki (na zdjęciu) w wielką scenę teatralną.
15-07-2004
Warszawska scena kongresowa
Sala Kongresowa [na zdjęciu] będzie przebudowana, by można wystawiać tam duże produkcje musicalowe i organizować koncerty. Obietnicę tej treści złożył warszawiakom prezydent Lech Kaczyński podczas majowego koncertu Szansa na sukces. Z budżetu stolicy przeznaczono na ten cel 9,5 mln zł. Tymczasem sali grozi zamknięcie, bo nie spełnia warunków przeciwpożarowych.