powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Dotknij Teatru" w Wielkim

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru poznański Teatr Wielki przygotował rozmaite atrakcje. W programie m.in. wycieczka za kulisy teatru i próba otwarta spektaklu "Nabucco".

27 marca

PEGAZ DLA CIEBIE

Zaskakujące upominki dla poznaniaków od Teatru Wielkiego, rozdawane przed operą.

FILM ZZA KURTYNY

Cykl pięciu filmów, pokazujących ludzi i ich pracę w operze. Historie pełne pasji i miłości do sztuki. Premiera on-line kolejnych odcinków - od 27 marca.

27 marca, godz. 10:30

WARSZTATY DOTKNIJ TEATRU!

dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Owińskach.

Podopieczni ośrodka przyjadą do poznańskiej Opery, gdzie będą mogli realnie dotknąć i doświadczyć teatru. W Sali im. W. Drabowicza poczują "w pigułce" magię opery. Podczas interaktywnych zajęć będą mogli posłuchać głosu operowego śpiewaków i różnych instrumentów muzycznych, dotknąć kostiumów i fragmentów scenografii teatralnych.

Chcemy dosłownie zrealizować ideę Dotknij Teatru! i przybliżyć go tym, którzy nie mogą poznać go za pomocą wzroku, ale siłą wszystkich pozostałych zmysłów.

27 marca godz. 19:00, 29 marca godz. 19:00, 30 marca godz. 18:00

TOSCA GIACOMO PUCCINI (na zdjęciu)

Tragiczne dzieje miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego od ponad stu lat poruszają widzów. Elementy melodramatyczne, kontrastowo zestawione emocje, wstrząsające realistyczne sceny - to wszystko znaleźć można w tym arcydziele muzycznego weryzmu.

Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski. Reżyseria: Laco Adamik.

Wystąpią m. in. Barbara Kubiak i Tomasz Kuk

Bilety na spektakl w specjalnej cenie 27 zł, dostępne w kasie teatru po okazaniu ulotki. Ulotki dostępne w CIM i Gazeta Café.

3 kwietnia, godz. 16:30

WYCIECZKA ZA KULISY TEATRU

Zwiedzanie kulis Opery z przewodnikiem. Wycieczki w miejsca niedostępne dla widzów, poznanie zakamarków teatru i tajemnic spektakli operowych.

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki dostępne w kasie teatru.

3 kwietnia, godz. 18:00-22:00

PRÓBA OTWARTA SPEKTAKLU NABUCCO

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Wejściówki dostępne w kasie teatru.