powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Teatr przenosi się do baru

Teatr im. Osterwy wychodzi z ram klasycznej sceny i zaprasza do pobliskiej Restauracji Incognito na cykl czytań performatywnych "Barowe sztuki". Najbliższe spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 19.

Raz w miesiącu jeden z aktorów teatru zaprezentuje monodram, którego akcja rozgrywa się w barze. Już 24 lutego o 19 sztukę Jarosława Jakubowskiego "Sonia". Sztuka na aktora i dmuchaną lalę przeczyta Przemysław Gąsiorowicz. Sztuka opowiada historię mężczyzny, który po tym, jak zostawiła go żona i zabrała mu dziecko, usiłuje ułożyć sobie życie na nowo.

"Istnieje bardzo dużo tekstów współczesnych, których akcja rozgrywa się w barze, pubie, restauracji. To tam zastajemy postaci, najczęściej spowiadające się, wyrzucające z siebie, wypluwające frazy, które siedziały w nich gdzieś głęboko. Do baru przychodzimy najczęściej by się napić, spotkać, wygadać, wysłuchać. Tacy są bohaterowie tych sztuk. Każda z własną historią, którą koniecznie musi opowiedzieć. Warto ich wysłuchać, wsłuchać się w te barwne nieraz historie. Każda z historii jest jak lustro, w którym możemy sie przejrzeć" - opowiada o Barowych sztukach Bartłomiej Miernik - reżyser cyklu.

Kameralne miejsce i luźna atmosfera będą okazją do nowego spojrzenia na teatr i rozmowy o współczesnej literaturze.

Kolejne spotkania 24 marca i 14 kwietnia 2014 roku o godz. 19.