powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Poczytajki w Teatrze Osterwy

Teatr im. Osterwy zaprasza na nowy cykl przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach. W ramach "Poczytajek" raz w miesiącu aktorzy teatru przeczytają najciekawsze współczesne bajki. Pierwsze spotkanie już w niedzielę 23 lutego.

"Bajka i Majka" Maliny Prześlugi to zabawna książka pełna niezwykłych przygód niebanalnych bohaterów, takich jak mucha, pchła czy komar. 23 lutego o godz. 12 Nina Skołuba-Uryga i Włodzimierz Wiszniewski przeczytają pełne humoru i ciepła bajki Maliny Prześlugi. Opiekę artystyczną nad cyklem sprawuje Bartłomiej Miernik.

Malina Prześluga "Bajka i Majka", Wydawnictwo Tashka

I kto by pomyślał, że mała pchełka może mieć bogate życie wewnętrzne i każdy dzień pełen przygód? Istota, o jakiej do tej pory nie myśleliśmy inaczej jak "pasożyt", "szkodnik" albo w mniej cenzuralny sposób, okazuje się być sympatyczną postacią, której nawet możemy współczuć Bo któżby chciał zgubić starszego brata lub stanąć w obliczu niechybnej śmierci pod wielkim kapciem?

Malina Prześluga lubi szukać przygód tam, gdzie byśmy się ich nie spodziewali. Nadaje osobowość owadom, o których istnieniu najchętniej byśmy zapomnieli. Komar, pchła - nagle mogą prowadzić ciekawe dialogi, rozśmieszając nas przy tym do łez. Absurd i groteska to dwie główne cechy poczucia humoru autorki, w które dajemy się wciągnąć od pierwszej strony. Pchła, która odkrywa, że lubi różowy kolor, więc bez wahania opuszcza swego stałego żywiciela, by spróbować, jak smakuje pluszak?! Przecież to zupełnie niedorzeczne! A jednak staje się kanwą sympatycznego opowiadania dla dzieci.

(fragment recenzji Agaty Hołubowskiej)

"Poczytajki" odbędą się w teatralnym Foyer, bezpłatne wejściówki można rezerwować telefonicznie (jedna osoba może zarezerwować maksymalnie cztery miejsca). Odbiór wejściówek w dniach 19-21 lutego w kasie Teatru.