powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Elbląg. Teatr Sewruka solidarny z Ukrainą

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wspólnie z elbląskim Zarządem Oddziału Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórki leków i innych potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane uczestnikom protestów na Euromajdanie w Kijowie.

Polska w latach 80. minionego wieku otrzymała ogromne wsparcie i pomoc materialną z wielu krajów Europu oraz Ameryki. Kolejny zryw ku wolności przeżywają nasi słowiańscy bracia na Ukrainie, możemy im pomóc, nie stójmy obojętnie, nie zasłaniajmy się trudną historią łączącą nasze oba narody. Ukraińcy protestujący w Kijowie na Euromajdanie najbardziej potrzebują teraz lekarstw i środków opatrunkowych. Ludzie, którzy ucierpieli w starciach z milicją boją się iść do szpitali po pomoc, gdyż nie jest tam bezpiecznie. Protestującym przede wszystkim brakuje leków wzmacniających, przeciwzapalnych, przeciw przeziębieniom, środków opatrunkowych, dezynfekujących, potrzebne są także ciepłe koce, śpiwory, kurtki i obuwie zimowe.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wspólnie z elbląskim Zarządem Oddziału Związku Ukraińców w Polsce organizują zbiórki leków i innych potrzebnych rzeczy, które zostaną przekazane uczestnikom protestów.

Przez ostatnie 10 lat nawiązaliśmy i zacieśniamy nasze kontakty z zaprzyjaźnionymi Teatrami na Ukrainie w Tarnopolu, Kołomyi i Kijowie. W Teatrze Młodym w Kijowie przy poprzednich protestach otrzymywali pomoc i schronienie protestujący. Na Majdanie są aktorzy z Tarnopola. Chcemy pokazać i poprzez tę akcję udowodnić im oraz tysiącom innych Ukraińców, że nie są sami.

Wszystko to co jest na Euromajdanie w tej chwili najbardziej potrzebne chętni mogą przez całą dobę przynosić na portiernię Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu lub do siedziby Oddziału Związku Ukraińców w Polsce przy ul. Grunwaldzkiej 31.