powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Cravings of Kane" w Muranowie

21 grudnia o g. 22.30 Małga Kubiak zaprasza do kina Muranów na premierę swojego nowego filmu "Cravings of Kane" (cz. I i II) na podstawie fragmentów tekstów sztuk Sarah Kane (na zdjęciu). Po premierze imprezka w Tomba Tomba na Brzozowej 37. Wjazd na film i na imprezę 5 zeta.

Jest to historia o tym, jak widzę społeczeństwo - opowiada o filmie Kubiak.

Pozornie skoro na początku jest morderstwo i ofiara, to szuka się tego

mordercy. Na bazie tej struktury opowiadam historię o tym, że mordercy faktycznie nie ma oraz, że odpowiedzialność za morderstwa ponosi całe społeczeństwo i układ, jaki w nim panuje.

Kubiak od dawna też przyznaje się do fascynacji Sarah Kane: - Ona, moja idolką, poza tym bardzo odpowiada takiemu modelowi społeczeństwa. To właśnie ono ją wykończyło. Była chora, miała depresję maniakalną, ale to my, społeczeństwo, ponosimy za to odpowiedzialność. Bo składa się ono z ludzi, a nie jakiś fantomów.

"Cravings of Kane" to cut-up'y z dramatów Sarah Kane jak "Oczyszczeni" czy "4.48 Psychosis" utrzymane w kryminalnym klimacie, kręcone z ręki, planowo niedopracowane i brudne. Film Kubiak to zaprzeczenie dotychczasowych interpretacji sztuk Kane. Nie ma tu wypracowanego warsztatowo bólu czy profesjonalnych aktorsko scen samobójstwa, seksu, zbrodni. To raczej zapis szarpania się Kubiak z tekstami Sarah, rozdrapywanie ich bez prób, i zapisywanie ich na taśmie "na gorąco". Obserwujemy jak aktorzy Małgi czytają z kartek fragmenty Kane, za chwilę wchodzą sceny spoza planu, prywatne rozmowy, telefony, prawdziwe aresztowanie Kubiak podczas kręcenia filmu przez warszawską policję. Paradokumentalna wariacja jaką jest "Cravings..." to świeży zapis wewnętrzych walk Kane z sobą samą, ale i dość dowolna ich interpretacja Małgi Kubiak.

Pokaz zorganizował zaprzyjaźniony z Małgą Kubiak klub Le Madame.

- Szukam w Warszawie jakiejś opcji, gdzie można zrobić kino, teatr czy jakąś inną sztukę, ale jak na razie tylko Le Madame jest dla mnie otwarte - mówi Małga Kubiak.

"Cravings Of Kane" pokazywano juz w niezależnych kinach w Berlinie, Nowym Jorku, Brukseli oraz Paryżu.

"Cravings of Kane", produkcja The Ego Trip by Małga Kubiak

Cz. 1 i 2 - 21.12 g. 22.30 - kino Muranów