Warszawa. Pierwsze urodziny "Kici Koci"

W dniach 25-26 stycznia w klubokawiarni "Kicia Kocia" na Grochowie, ul. Garibaldiego 5A.

Zapraszamy na 1. URODZINY KICI KOCI.

Program:

Sobota, 25 stycznia

Godz. 17 - mówiona premiera płyty "POLOR" Pablopavo oraz spotkanie z autorem - najciekawszym bardem współczesnej Warszawy, filarem kilku ważnych projektów muzycznych m.in. formacji Vavamuffin, grochowiakiem.

Posłuchamy muzyki z najnowszego krążka Pablopavo (płytę można będzie kupić w Kici Koci), obejrzymy teledysk i porozmawiamy z artystą o muzyce, życiu, Warszawie, Grochowie i futbolu.

Rozmowę poprowadzi Cezary Polak.

WYDARZENIE BĘDZIEMY TRANSMITOWANE W INTERNECIE.

Po godz. 21. chętnym zagra do tańca rytmy czarne oraz białe i kolorowe didżej Olszynka.

Niedziela, 26 stycznia

"MIRON -OFF", druga edycja minifestiwalu, poświęconego twórczości i osobie Mirona Białoszewskiego:

15. 00 Podsumowanie społecznej inicjatywy uhonorowania Mirona Białoszewskiego nazwą ulicy na Pradze-Południe w pobliżu mieszkania poety na "Chamowie"

15. 30 Spotkanie z Haliną Oberlaender, pierwowzorką tytułowej postaci "Kabaretu Kici Koci" Mirona Białoszewskiego, patronką naszej klubokawiarni

oraz

Slajdowisko "Kicia Kocia w obiektywie, świat w obiektywie Kici Koci" - pokaz zdjęć z domowego archiwum Haliny Oberlaender

oraz

Degustacja urodzinowego tortu z grochowskiej cukierni

Ok. 16. 30 "W papierach po Mironie" - spotkanie z Marianną Sokołowską, redaktorką "Utworów zebranych" Mirona Białoszewskiego, poświęcone m.in. niepublikowanym zapiskom poety.

Prowadzenie Magdalena Walusiak.

Ok. 17. 30 "Szaman śni" pokaz fragmentów filmików rejestrowanych amatorską kamerą przez Mirona Białoszewskiego oraz grupę jego przyjaciół i wyznawców w latach 60. i 70.

Po projekcji (20 minut) odbędzie się dyskusja z udziałem m.in. reżysera Piotra Morawskiego, autora dokumentu o Mironie, Tadeusza Sobolewskiego, krytyka filmowego i przyjaciela poety oraz dr Izabeli Tomczyk, autorką rozprawy o "filmikowaniu" Białoszewskiego.

Prowadzenie Cezary Polak

Przygotowaliśmy też kiermasz książek Mironowych oraz okołomironowych.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego