powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Tarnów. "Apetyt na czereśnie" w foyer teatru

Kolejna styczniowa premiera u Solskiego jest realizowana w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, a wyreżyseruje ją Ireneusz Pastuszak. To jego debiut w roli reżysera.

Niewielki przytulny przedział kolejowy. Dwoje ludzi, dalekich sobie, a jednocześnie tak bliskich. Stukot kół, szum ciężkiej maszyny. Wszystko przeplatane muzyką, piosenkami, których słowa współgrają z wydarzeniami.

To obrazy z najnowszego tarnowskiego spektaklu, który zobaczymy w niedzielę 26 stycznia o godz. 20.00 w foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. "Apetyt na czereśnie" Agnieszki Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego to bolesna i zarazem pełna humoru analiza relacji damsko - męskiej.

Mężczyzna i Kobieta po rozwodzie. Spotkają się w przedziale w pociągu i zaczną rozmawiać, ale będą też Rycerzem i Księżniczką, Inżynierem i Zochą, Tomaszem i Moniką- postaciami ze swojej wspólnej przeszłości.

"Apetyt na czereśnie" to historia związku jednej pary - bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko - męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być?

"Apetyt na czereśnie" zagości ponownie na scenie Solskiego po blisko 43 latach. 30 stycznia 1971 roku odbyła się premiera spektaklu w reżyserii Mikołaja Grabowskiego, scenografię zaprojektowała Milena Miechotek, a w obsadzie znaleźli się: Anna Musiałówna i Roman Marzec.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne - tel. 14 688 32 87.