Bądźmy solidarni z Ukrainą!

Zaniepokojeni tragiczną sytuacją panującą na EuroMajdanie w Kijowie, przepełnieni lękiem o eskalację konfliktu chcemy, aby Lublin dał sygnał wsparcia dla działań demokratycznych naszych wschodnich sąsiadów. Środowisko artystyczne i kulturalne naszego miasta podjęło wspólną decyzję o charytatywnej organizacji Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego "LEK".

26 stycznia, w najbliższą niedzielę, zapraszamy wszystkich lublinian. Przyjdźcie o 12 pod Centrum Kultury, weźcie rodziny, dzieci, przyjaciół. Jeśli możecie, ubierzcie się w narodowe barwy Ukrainy, lub przyozdóbcie swoje ubrania żółto-niebieską wstążkami.

Uwaga! W trakcie Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego zbierane będą najbardziej niezbędne leki pierwszej pomocy. Prosimy o przyniesienie bandaży, opatrunków, środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, witamin. Będziemy wdzięczni również za ubrania zimowe, ciepłe rękawice etc.

Pokażmy, że my, Polacy, nie zapomnieliśmy swojej trudnej drogi ku wolności i demokratycznym standardom. Po dramatycznym okresie XX wieku jesteśmy w szczególności zobligowani do wsparcia starań Ukraińców w ich dążeniu ku wolności. Możemy pomóc, tak jak pomagano nam podczas zrywu Solidarności i przez cały czas, gdy demokracja w Polsce była jedynie marzeniem.

Dla uczestników i widzów Lubelskiego EuroMajdanu Kulturalnego przygotowaliśmy koksowniki oraz gorącą kawę i herbatę. Będzie można się również zagrzać w budynku Centrum Kultury w Lublinie.

***

Gdańsk

Zapraszamy Państwa na manifestację solidarnościową z Ukrainą, która odbędzie się 24 stycznia, o godzinie 17, pod Dworem Artusa w Gdańsku.

Bądźmy razem!

Europejskie Centrum Solidarności

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego