powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Formacja Chatelet w NCK

W piątek, 24 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury pierwsze spotkanie w ramach Odlewni Form Satyrycznych. Wówczas jednocześnie w roli gospodarzy i gości wystąpi Formacja Chatelet.

Odlewnia Form Satyrycznych to wspólny projekt Nowohuckiego Centrum Kultury i Formacji Chatelet. Pragniemy aby kabaret na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż Nowej Huty i właśnie dlatego proponujemy państwu cykl spotkań z najlepszymi i najciekawszymi polskimi kabaretami. Różnorodność zapraszanych przez nas, raz w miesiącu, gości pozwoli państwu docenić jak bardzo pojemnym, różnobarwnym i wielopłaszczyznowym zjawiskiem jest współczesny kabaret.

Gwarantujemy świetną zabawę i obiecujemy liczne niespodzianki zarówno dla publiczności jak i zapraszanych przez nas gości.

Gospodarzem cyklicznych spotkań będzie Formacja Chatelet.

Najnowszy program Formacji Chatelet to zaskoczenie, powiew świeżości i zabawa w profesjonalnym stylu, wypracowanym przez Formację na przestrzeni kilkunastu lat. To mieszanka kabaretu, teatru i improwizacji, bez której nie może obyć się żaden spektakl tego zespołu. "Gołoleć" jest także zabawą z widzem - a celowy błąd w tytule programu słusznie nasuwać ma różne skojarzenia. To spektakl o małych poślizgach i bolesnych upadkach, z których podnoszenie się może być całkiem zabawne. Codzienne życiowe sytuacje taplają się tu w oparach absurdu. Formacja korzysta z różnych środków wyrazu - klasyczne skecze i monologi przeplatane są dopracowanymi muzycznie piosenkami, a całość dopełnia zaskakująca scenografia.