powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Warsztaty improwizacji teatralnej

21 stycznia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rozpocznie się cykl warsztatów improwizacji teatralnej "(NIE)WIDZIALNE PRZESTRZENIE WYOBRAŹNI", opartych na autorskim programie Marty Rutkowskiej-Świerkowskiej - reżysera i założycielki Teatru BEZ VAT, działającego od kilku lat na terenie WSNHiD w Poznaniu.

Marta Rutkowska-Świerkowska od 20 lat zajmuje się teatrem, a od kilku lat prowadzi autorskie zajęcia z pogranicza teatru i tańca na terenie całego kraju. W swojej pracy teatralnej opiera się przede wszystkim na technice improwizacji, którą chciałaby przybliżyć uczestnikom jej zajęć.

Podczas tych warsztatów będzie szansa uruchomić często uśpioną wyobraźnię i kreatywność dzięki specjalnie dobranym przez prowadzącą ćwiczeniom. Będzie można zarówno poznać podstawy treningu aktorskiego, jak i popracować nad głosem i dykcją, a także nauczyć się, w jaki sposób zbudować krótkie etiudy teatralne w zespole na bazie improwizacji. Wszystko to będzie często okraszone specjalnie dobraną muzyką.

Praca z wyobraźnią to także praca w przestrzeni, która pozornie przez nas rozpoznawalna i widzialna na przykład po zamknięciu oczu w toku pracy teatralnej nabiera zupełnie nowego wymiaruStąd tytuł tego cyklu warsztatów proponowanych przez Teatr BEZ VAT.

Jeśli chcesz poznać siebie z zupełnie nowej perspektywy, poznać fajnych, ciekawych ludzi, zrelaksować się i nauczyć czegoś nowego to właśnie ten warsztat będzie dla Ciebie!

Cały cykl warsztatowy będzie zakończony pokazem otwartym dla publiczności dla chętnych.

UWAGA: uczestnicy są proszeni o przyniesienie swobodnego stroju na przebranie (konieczne spodnie/legginsy oraz buty sportowe z nie ślizgającą się podeszwą/skarpety z taką podeszwą/ względnie ćwiczymy na boso/można też zabrać wodę do picia).

Miejsce: Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10.

Warsztaty będą się odbywać we wtorki.

Pierwsze odbędą się 21 stycznia b.r. w godzinach 16:00-18:30 w sali 306 (stary budynek).

Koszt: 160 zł. ( za cały cykl obejmujący 20 godzin).

Dla studentów WSNHiD wstęp wolny.

Zapisy i kontakt: teatrbezvat@gmail.com