powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Suka Off w Teatrze w Oknie

30 stycznia w Teatrze w Oknie odbędzie się performance zespołu Suka Off "Die Puppe" w ramach nowego cyklu De-konstrukcje TwO.

Formuła De-konstrukcji TwO obejmuje prezentacje na żywo performance'u i dyskusję po spektaklu z artystami przy udziale widowni i krytyków artystycznych. Dyskusje będzie prowadził dr Hubert Bilewicz i Kordian Lewandowski. Dwóch prowadzących i dwa odmienne spojrzenia na sztukę.

"Die Puppe" to cykl akcji na żywo i do kamery, inspirowanych twórczością Hansa Bellmera, zainicjowany przez grupę SUKA OFF w 2010 roku. Głównym założeniem projektu "Die Puppe" jest ukazanie przy pomocy współczesnych środków wyrazu i mediów, procesu transformowania ludzkiej postaci i płci w oparciu o obrazy i koncepcje artysty.

SUKA OFF - to formacja artystyczna istniejąca od 1995 roku. Ma ona na swoim koncie liczne realizacje z pogranicza różnych dziedzin sztuki: performance, akcje teatralne i klubowe, instalacje, fotografie, video art oraz wizualizacje muzyki, prezentowane w różnych przestrzeniach na terenie kraju i za granicą. Do tej pory prace grupy pokazywane były w większości krajów europejskich oraz w USA, Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Chile, Meksyku i Japonii. Członkami grupy są Piotr Węgrzyński (założyciel, artysta wizualny, performer) i Sylvia Lajbig (filolog klasyczny, performerka). Z grupą stale współpracuje Maciej Dziaczko. Działania grupy SUKA OFF koncentrują się na kilku powracających motywach:

- ludzka cielesność we wszystkich jej biologicznych i fizjologicznych aspektach

- próba zredefiniowania pojęcia płci poprzez zatarcie indywidualnych cech / kodu seksualnego przypisanego kulturowo kobiecie i mężczyźnie

- reinterpretacja klasycznych mitów i idei filozoficznych w oparciu o współczesny wizualny język

- poszukiwanie alternatywnych i radykalnych form komunikacji, opartych na połączeniu żywej materii ciała z urządzeniami elektronicznymi.

Przed spotkaniem rekomendujemy zapoznanie się z następującymi tekstami:

Łukasz Guzek, Przez performance do Sztuki:

http://www.didaskalia.pl/69_guzek.htm

Aleksandra Jach, Performance:

http://www.nina.gov.pl/ninateka/kolekcje/kolekcja-sztuki-wsp%C3%B3%C5%82czesnej/s%C5%82owa/artyku%C5%82/2012/11/14/performance

***

W ramach kolejnych odsłon De-konstrukcji TwO planujemy prezentacje performance'u i spotkania z m.in.: Olivierem de Sagazan, Willem Dornerem (Bodies in Urban Spaces), Arturem Grabowskim, Pawłem Althamerem, Katarzyną Kozyrą, Rafałem Jakubowiczem, Hubertem Czerepokiem i innymi.

***

BILETY: 12/18zł

Dla studentów kierunków artystycznych możliwość uczestnictwa w całym cyklu (wszystkie spotkania od stycznia do czerwca 2014 roku) na odrębnych zasadach. Zainteresowanych prosimy o kontakt: teatrwoknie@teatrszekspirowski.pl, tel. 58 322 04 14, kom. 783 96 93 53

Wstęp od 18 lat. Zakaz fotografowania.