Płock. Rusza Pracownia Teatralno-Lalkarska "Marioneta"

Płocka młodzież ma szansę rozkochać się w lalkowym teatrze cieni. Wkrótce odbędzie się pierwsze spotkanie miejskiej Pracowni Teatralno-Lalkarskiej "Marioneta". Poprowadzi ją Joanna Stanowska.

«- Moje zamiłowanie do teatru lalek trwa od urodzenia. Babcia była reżyserem i aktorką lalkową, tata również związany jest z teatrem marionetkowym. Poszłam naturalną drogą - mówi Stanowska.

Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, odbyła też staż w Escuela Superior Del Arte Dramatico w Sewilli.

Jest aktorką, reżyserką oraz teatroterapeutką. Ma własny objazdowy teatr, reżyseruje (lub współtworzy) spektakle, a przy okazji w nich gra. Współpracuje z Teatrem Per Se (ostatnio grała w sztuce "Pan Tom buduje dom", która miała premierę podczas Festiwalu SkArPa), napisała też książkę "Co w drewnianej duszy gra", wydanej na 45-lecie Puławskich Spotkań Lalkarzy.

- Teatr lalek bardzo pobudza wyobraźnię, a tworzenie marionetek pozwala się bawić tym, co mamy wokół siebie. Chcę poprzez warsztaty zaszczepić iskrę tej zabawy w młodzieży, rozwijać je plastycznie i manualnie - dodaje Stanowska.

Spotkania jej pracowni odbywać się będą w każdy piątek od godz. 16 do 18 w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Atrium Mosty.

- Zaczynamy 10 stycznia, na czerwiec planuję pierwszy spektakl, na który zaprosimy płocczan. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc! - zachęca.

By zapisać dziecko na zajęcia Pracowni Teatralno-Lalkarskiej "Marioneta", wystarczy zadzwonić pod nr tel. 24 369 16-08 lub przyjść do galerii POKiS-u w Mostach.

Udział w warsztatach - bezpłatny!»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego