powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokaz filmu "I Want (NO) Reality"

HOBO Art Foundation zaprasza na ostatni w tym roku kinowy pokaz filmu Any Brzezińskiej "I Want (NO) Reality", który odbędzie się w ramach cyklu "Film 1, 2" w kinie Antropos.

W rozmowie po filmie udział wezmą: Ana Brzezińska, Katarzyna Siniarska(producentka, Colab Pictures) i Ewa Szabłowska (kuratorka, selekcjonerka sekcji konkursowej "Filmy o sztuce" MFF T-Mobile Nowe Horyzonty). Prowadzenie Kuba Mikurda.

***

Czwartek, 19 grudnia, g. 19.00

ul. Kredytowa 1

Wstęp wolny.

Organizatorami pokazu i spotkania są Stowarzyszenie Film 1,2 i Korporacja Ha!art, wydawca książki "Nie widzę piękna w świecie bez człowieka. O teatrze Jana Lauwersa i Needcompany":

***

"I Want (No) Reality" to osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie. To radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość wszystko, co robimy pozostaje bezowocne Film jest żywiołowym zapisem trwającego pięć lat spotkania reżysera z artystami, którzy postawili w życiu na bezkompromisową postawę twórczą.

Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany - jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny, Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od

25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się za nim coś więcej niż artystyczna sprawność.

W filmie występują: Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey, Viviane De Muynck, Maarten Seghers, Hans Petter Dahl, Anneke Bonnema, Yumiko Funaya, Inge Van Bruystegem, Misha Downey, Julien Faure, Benoît Gob, Eleonore Valere, Lot Lemm.

W listopadzie film otrzymał nagrodę Centre du Film sur l'Art na Festiwalu Filmów o Sztuce w Brukseli.