Rzeszów. Nowy prywatny teatr

We wtorek o godz. 18 na 1. piętrze galerii Capital Park przy al. Rejtana w Rzeszowie zostanie zainaugurowana działalność Teatru Nowego.

«Pierwszym przedstawieniem, jakie zostanie zaprezentowane rzeszowskim widzom, będzie monodram Przemysława Tejkowskiego "Ostatnie tango z Herbertem". Bilety - 20 zł.

Po przedstawieniu zaplanowano oficjalne otwarcie teatru i poczęstunek. Rezerwacja i zakup biletów pod nr. tel. 602 767 038 lub 30 minut przed spektaklem.

Teatr Nowy ma także w planie zorganizowanie sylwestrowego wieczoru, w ramach którego wystawiony będzie "Mój boski rozwód" w reż. Jerzego Gruzy. Główna bohaterka, Angela (w tej roli Christine Podleska), przedstawiając się, mówi, że ma 39 lat. Jest to kłamstwo, bo w trakcie swej opowieści ujawnia, że ma lat 51. Swoją historię przedstawia od momentu, kiedy porzuca ją mąż, z którym spędziła ponad 20 lat. On odchodzi do pięknej, młodej Meksykanki, a Angela zostaje sama, bowiem w tym samym czasie ich córka wyprowadza się do narzeczonego. Następne 3 lata są dla Angeli bardzo ciężkie, ale opowiada o nich z wielkim poczuciem humoru. Są w tej historii momenty komiczne, wzruszające, zabawne, nawet tragikomiczne. Jednym słowem - "samo życie". Po różnych przejściach i przygodach Angela odnajduje szczęście. I jest to triumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko poczucia humoru, ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Cena biletu to 65 zł.

Teatr Nowy nie jest dotowany z pieniędzy publicznych, narodził się - podobnie jak już istniejący prywatny Teatr Bo Tak - z pasji grupy aktorów, nie tylko z Rzeszowa: Przemysława Tejkowskiego, Jagody Rall (Tarnów), Anny Lenczewskiej (Sosnowiec), Sławomira Gaudyna (grał m.in. w Bielsku-Białej i Zielonej Górze), Przemysława Sejmickiego (Tarnów), Grzegorza Janiszewskiego (współpracuje z Teatrem Syrena w Londynie), Krystiana Filipa (absolwent rzeszowskiego studia aktorskiego).

W planach Teatr Nowy ma także otwarcie szkoły aktorskiej i studia tańca.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego