Warszawa. Sukcesy TR Warszawa w Krakowie

"Nietoperz" w reżyserii Kornéla Mundruczó - znakomity spektakl TR Warszawa zdobył główną nagrodę na 6. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie.

«W tym roku na Boskiej Komedii w , w festiwalowym konkursie "Inferno" pokazano 12 spektakli. Oceniało je międzynarodowe, siedmioosobowe jury. Werdykt odczytał reżyser, dyrektor artystyczny ArtsEmerson w Bostonie, David Dower. Nagrodę główną - 50 tys. zł - za najlepszy spektakl zdobył "Nietoperz" - spektakl inspirowany operetką "Zemsta nietoperza" przygotowany z warszawskim zespołem przez węgierskiego reżysera Kornéla Mundruczó.

Jury postanowiło nagrodzić przedstawienie, któremu "udało się podjąć trudny i wzbudzający kontrowersje temat eutanazji i wskazać, że odpowiedzialność za etyczne wybory spoczywa na barkach nas wszystkich". Jurorzy byli także "pod wrażeniem wysokiego poziomu aktorskiej, scenografii i reżyserii" - czytamy w werdykcie.

Roma Gąsiorowska, aktorka TR , grająca w "Nietoperzu" dostała nagrodę w kategorii Drugoplanowa Rola Kobieca za "wyjątkowo inteligentnie zbudowaną rolę ze szczególną umiejętnością równoczesnego przeżywania emocji kobiecej postaci wraz z odautorskim komentarzem". Najbliższe spektakle "Nietoperza" w TR Warszawa - 24-26 stycznia 2014.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego