powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Piła. "O Kubie muzyku" na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Teatr Tak! zaprasza 14 grudnia na bajkę dla dzieci "O Kubie muzyku". Spektakl odbędzie się w namiocie podczas Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Aktorzy zaprezentują pełen emocji spektakl łączący w sobie teatr lalkowy oraz aktorski.

Wzruszająca fabuła oraz przepiękne piosenki śpiewane na żywo są jedną z wielu cech spektaklu. Dbając o najmłodszych widzów w przedstawieniu nie ma przemocy a tekst dostosowany jest do dzieci już od 4 roku życia, po przedstawieniu widzowie mogą poznać z bliska aktorów oraz obejrzeć wszystkie rekwizyty i lalki. Nasz zespół artystyczny z chęcią odpowiada na pytania wszystkich dzieci, nawet te najtrudniejsze.

Teatr Tak! jako jeden z nielicznych teatrów w północnej Wielkopolsce posiada specjalną scenę do przedstawień kukiełkowych. W trakcie trwania widowiska obejrzeć będzie można przepiękne kostiumy, kolorowe dekoracje, oraz tradycyjne lalki wykonane ręcznie specjalnie na potrzeby spektaklu.

Bajka opowiada historię pewnego samotnego muzyka imieniem Kuba. Chłopiec postanawia zmienić swoje życie. W okolicy królestwa grasuje straszny smok. Król w obawie przed smokiem ogłasza "Śmiałek, który pokona smoka otrzyma pół królestwa oraz rękę pięknej księżniczki."

Kuba podejmuje wyzwanie, lecz smok nie jest takim potworem jakiego wszyscy znamy.

Czy Kubie uda się spełnić marzenie smoka?

Tego dowiecie się oglądając bajkę w reżyserii Marka Gawrońskiego "O Kubie muzyku".

Scenariusz, reżyseria, muzyka, tekst piosenek Marek Gawroński

Współpraca reżyserska Ewelina Wyrzykowska

Występują:

Aleksandra Gawrońska

Paulina Grabarz

Paweł Licznerski

Jerzy Wyczechowski

Mateusz Ziemichód

PREMIERA 23 MAJA 2013

Teatr TAK! (Teatralny Atak Kulturalny) to grupa powstała w 2011 dzięki uznanemu w Północnej Wielkopolsce reżyserowi Ewelinie Wyrzykowskiej. Skupia ludzi w różnym wieku, których połączyła miłość do teatru. Zespół artystyczny realizuje się w różnych formach scenicznych- od teatru" żywego planu", teatru ruchu, po teatr lalkowy. Poza tym artyści zajmują się różnymi dziedzinami sztuki: śpiewem operowym, poezją, tworzeniem lalek, muzyką - kreatywnej mozaiki osobowości zespołu to wypadkowa ich wspólnych działań. Teatr TAK! ma na swoim koncie autorskie spektakle, m.in.: "Studnia Nieszczęść", "Leki na miłość", "Bajka o Kubie muzyku"," Żywe obrazy Baroku" oraz happeningi "Autobus z wierszem" oraz "Mikołajkowy Autobus".