Bydgoszcz. Spektakl Teatru Polskiego na żywo w internecie

Dzisiaj o godz. 10 sztukę dla dzieci "Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa" zarejestrują telewizyjne kamery. Dzięki transmisji na żywo będzie można ją obejrzeć w ramach "Internetowego Teatru TVP dla szkół".

«Dzięki temu projektowi bydgoski spektakl zobaczy ponad 3600 uczniów z 41 szkół w regionie. Podczas transmisji dzieci i młodzież mają okazję nie tylko uczestniczyć na żywo w spektaklu odgrywanym w tym samym czasie na deskach teatru, ale również czuć więź i integrację z "żywą" widownią teatralną, współuczestniczyć w spektaklu. - Ideą projektu jest to, żeby docierać z kulturą i sztuką do dzieci i młodzieży szkolnej z małych miejscowości, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków artystycznych. Za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkudziesięciotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce - mówią organizatorzy akcji.

Tym razem uczniowie zobaczą sztukę inspirowaną bajką Brzechwy w reżyserii Łukasza Gajdzisa. - Jej główne motto to "tańczyć każdy może", dlatego Lis Witalis zostaje liderem swojego zespołu i rozpoczyna podróż pełną przygód - opowiadają realizatorzy spektaklu.

Transmisję na stronie internetowej TVP zaplanowano na piątek (6.12) na godz. 10.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego