powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Komicy grają na rzecz wyposażenia nowej siedziby

Zapraszamy na wieczór komedii różnorodnej. Praktycznie wszyscy artyści związani z Klubem Komediowym jednego dnia wystąpią tworząc wyjątkowy spektakl będący połączeniem improwizacji, stand-upu, koncertu, projekcji filmowej, gali i bankietu. Wszystkie pieniądze z biletów zasilą konto akcji na polakpotrafi.pl, która zbiera fundusze na wyposażenie sceniczne nowej siedziby Klubu, na Placu Zbawiciela.

1 grudnia 2013, godz. 19:00

Fort Sokolnickiego

NA SCENĘ - GALA KLUBOWA

Obsada:

Przyjdźcie, oglądajcie jeden jedyny w swoim rodzaju wieczór. W programie pojawią się między innymi:

Teatr Improwizowany Klancyk!,

Teatr Improwizowany Hofesinka,

Komicy Stand-up Polska:

Antoni Syrek Dąbrowski,

Karol Kopiec,

Bartek Walos,

Maciek Buchwald,

Wojciech Fiedorczuk,

Cezary Jurkiewicz,

Maciek Adamczyk,

Piotrek Szumowski,

Bitwa nu Dubbingi,

Iza Kała,

angielski stand up z Warsaw Intercontinental Comedy Crew

i improwizowane Muzyczne Chwile z Maćkiem i Krzyśkiem

Prowadzenie: Michał Kempa, Michał Sufin.

W trakcie wieczoru odbędzie się licytacja niedorzeczności, z której zysk również zasili akcję.

Akcja na Polakpotrafi.pl

Nowa siedziba Klubu Komediowego będzie mieścić się na Placu Zbawiciela. Jej operatorem będzie organizacja pozarządowa: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Windą w Bok. Członkami Stowarzyszenia są osoby związane z teatrami improwizowanymi, komicy, animatorzy i autorzy warsztatów związani z Klubem Komediowym (Klancyk, Hofesinka, Stand-up Polska, Bez Klepki, Szkoła Impro i inni).

W tym roku Burmistrz zdecydował się przeznaczyć lokal na placu Zbawiciela, przy ulicy Mokotowskiej 17 jako lokal na działalność kulturalną towarzyszenia. Projekt Klub Komediowy staje się tym samym rzadkim przykładem zespołowości i samorządności w świecie artystyczno klubowym.

Nasz lokal wymaga jednak generalnego remontu w celu zaadaptowania go do celów teatralnych. W ramach poszukiwania środków na remont rozpoczęliśmy akcję crowdfundingową na platformie www.polakpotrafi.pl. Zbieramy na niej środki które przeznaczymy na remont części teatralnej lokalu (wybudowanie i wyposażenie sceny, nagłośnienie, oświetlenie, plakaty, projekty identyfikacji wizualnej i inne). Po pierwszym tygodniu nasza akcja została oceniona jako jeden z najlepszych startów w historii serwisu. Wciąż jeszcze potrzebujemy sporo, by miejsce mogło zafunkcjonować. Zgodnie z zasadami akcji jeśli nie uda nam się zebrać całek kwoty, wszystkie dotychczasowe wpłaty przepadają. Niedzielny występ jest jedną z Form promocji. Czas naszej zbiórki mija dokładnie o 15 grudnia o godzinie 18:00.

Załączamy link do filmu promującego wydarzenie:

http://www.youtube.com/watch?v=XfWFYfUN1vI

Wsparcie Fortu

Nasz wieczór odbędzie się w przyjaznych naszej sprawie murach Fortu Sokolnickiego. Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego i zarząd w osobach Kasia Bijas, Kasia Masłowska i Kinga Ilgner zawsze wspierały działania Impro, udostępnia nieodpłatnie przestrzenie na spektakle i warsztaty Impro, a w ramach naszej niedzielnej akcji, nie tylko goszczą spektakl, ale przekazują na rzecz naszego stowarzyszenia kwotę w wysokości 1500 zł. Weźcie z nich przykład, przyjdźcie i bawcie się dobrze i twórzcie scenę komedii i improwizacji razem z nami!

Bilety: 35 zł

Miejsce: Fort Sokolnickiego

Start: godz 19:00

Jeśli nie możecie być lub chcecie i tak wesprzeć naszą akcję, albo po prosty chcecie dowiedzieć się o co chodzi, wejdźcie tu:

http://polakpotrafi.pl/projekt/klubkomediowy

***

PRÓBA BICIA ŚWIATOWEGO REKORDU:

MICHAŁ KEMPA - NAJDŁUŻSZY ŻART

Michał Kempa razem z ekipą Klubu Komediowego ma przyjemność zaprosić na próbę bicia rekordu w najdłuższym opowiadanym publicznie żarcie. Próba rozpocznie się :

2 grudnia o godzinie 14:00 na Placu Zbawiciela w Warszawie.

W czasie opowiadania żartu Michał Kempa wraz z ekipą przeniesie się (tramwajem) na Plac Defilad, cały czas nie przestając mówić. Tam bedzie opowiadał żart do końca.

Michał Kempa - komik, improwizator, performer, prawnik z wykształcenia. Zwycięzca programu "Zabij mnie śmiechem" telewizji Polsat. Pochodzi z Bielska Białej.

Kawał, który Michał Kempa będzie opowiadał bedzie jednorazowym, starannym miksem znanych nam struktur żartu - usłyszymy i o babie, i o Polaku, o Niemcu i o Rusku. Bedzie diabeł i kiełbasa, bedzie Jasiu, żołnierze, rycerze i cała znana wszystkim reszta - w zupełnie nieznanej i jednorazowej konfiguracji. Michał Kempa od dawna rozwija formę żartu szkatułkowego i powolnego. Teraz postanowił w swoich poszukiwaniach pójść o krok dalej niż inni, stąd chęć bicia rekordu.

"Działanie Michała Kempy ma pomiędzy rozlicznymi kontekstami na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na stan rozrywki, poczucia humoru oraz kultury komediowej w Polsce. Pęd do łatwego żartu, witza, pośpiech w kleceniu "numerków" ściera się z wymagającą cierpliwości bezinteresownością celebrowania żartu samego w sobie. W wibrującym napięciu między tymi dwoma biegunami rodzi się wypowiedź Kempy. Jego determinacja, zakładająca publiczną walkę z własną słabością, mrozem oraz zmęczeniem, jest również determinacją komika szukającego własnego głosu w świecie multinarracji oraz szumu informacyjnego. Michał Kempa bije rekord w dziedzinie w której indywidualizm jest wartością nadrzędną, a "samotność długodystansowca" jest metaforą stanowiącą o życiu i doświadczeniu każdego z "rozśmieszaczy". Jest jego działanie mocną prośbą o zauważenie i wysłuchanie. W swej samotnej walce Kempa wystawia ręce w geście braterstwa do anonimowego przechodnia niejako zapraszając go do współtworzenia wciąż oddalającej się puenty. Jest próbą zatrzymania słuchacza w biegu."

Michał Sufin, z wykształcenia krytyk teatralny, instruktor i trener