powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Mały-Wielki Teatr w Forcie Sokolnickiego

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat, na pierwsze i jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie teatralne pt. "Mały-Wielki Teatr" autorstwa Kingi Ilgner, aktorki Teatru Narodowego.

Zajęcia to dwumiesięczny warsztat teatralno-muzyczno-plastyczny, podczas którego dzieci same będą tworzyć swoje autorskie przedstawienie pod opieką grupy profesjonalnych i cenionych artystów. Jednak głównymi aktorami spektaklu będą dzieci - to one będą nadawały kierunek kreacji. Prowadzący będą za nimi podążać, niczego przy tym nie narzucając.

Zajęcia składać się będą z zadań aktorskich prowadzonych techniką improwizacji, z ćwiczeń dykcyjnych i rozluźniających (z elementami jogi). Uczestnicy będą śpiewać, grać na instrumentach, tańczyć, malować, zaprojektują swój plakat i wspólnie zastanowią się, jak najlepiej sprzedać ich przedstawienie. Dzieci będą poznawać teatr od wewnątrz, udadzą się z wizytą do Teatru Narodowego, który zobaczą od kulis, zwiedzą scenę, pracownię, gdzie powstają elementy spektaklu, poznają jego pracowników.

Warsztaty zakończą się premierą, na którą oprócz rodziców i najbliższej rodziny zaproszona będzie też publiczność z miasta. Oprócz premiery jeszcze dwa spektakle zostaną zagrane w grudniu 2013 r., a możliwe, że ten spektakl wejdzie na stałe do repertuaru Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. Będzie też niespodzianka, czyli możliwość spotkania i wystąpienia z pewną bardzo znaną aktorką.

Warsztaty będą pokazywały też, że sztukę tworzą różni ludzie. W zajęciach będzie uczestniczyć m.in. dziecko z domu dziecka, a także dziecko niepełnosprawne. Wśród kadry prowadzącej znalazły się osoby z dużym doświadczeniem i dorobkiem zawodowym, profesjonaliści w swoich dziedzinach, których łączy praca z dziećmi: pomysłodawczyni warsztatów, aktorka Kinga Ilgner, multi perkusjonalista, Gwinejczyk Gaspar Conde, pianistka i kompozytorka Izabela Szoszkiewicz, tancerka i nauczycielka jogi Katarzyna Sobiszewska, scenograf, kostiumolog, plastyk Barbara Szydelska.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki od godziny 16 do 18 w sali teatralnej Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego przy ul. Czarnieckiego 51. Na zakończenie spektakl premierowy: 30 listopada 2013 roku.

Ze względu na muzyczny charakter zajęć, pierwsze spotkanie będzie muzycznym przesłuchaniem dzieci - w formie wspólnej, bezstresowej zabawy. 10 wybranych uczestników warsztatów zostanie podanych następnego dnia. Koszt warsztatów to 260 zł miesięcznie (2 razy w tygodniu po 2 godziny). Rezerwacje pod numerem tel. 501 572 492.

* * *

Pragniemy, by Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaistniało w świadomości warszawiaków jako miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. Większość naszych imprez jest adresowana zarówno do gości dorosłych, jak i tych nieco młodszych. Dzieci Fort to projekt skierowany właśnie do dzieci. Chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom oraz potrzebom i stworzyć dla nich miejsce bezpieczne, przytulne, w którym będą się dobrze czuły i do którego będą wracały.

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego znajduje się na ul. Stefana Czarnieckiego 51, w Parku Żeromskiego, tuż przy Placu Wilsona. Do Fortu można dostać się zarówno przez park od strony Pl. Wilsona oraz od ul. Czarnieckiego.