powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Praca libańskiego artysty w CK Zamek

W ramach wydarzeń kontekstowych piątej odsłony cyklu "#nie jesteś mi obojętny" w dniach 11-17 listopada w CK Zamek zaprezentowana zostanie instalacja wideo Rabiha Mroué "The Pixeled Revolution". Artysta w centrum swojej uwagi stawia korzystanie z telefonów komórkowych podczas syryjskiej rewolucji.

Praca wideo "The Pixeled Revolution" libańskiego artysty Rabiha Mroué jest poświęcona iluzji zapośredniczonego obrazu. Zaprezentowana zostanie ona w ramach wydarzeń kontekstowych piątej odsłony cyklu #nie jesteś mi obojętny. Praca ta miała swoją premierę na zeszłorocznym Documenta (13) w Kassel i stała się jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń tego najważniejszego w Europie przeglądu sztuki współczesnej.

"Pixelated Revolution" to lecture performance Mroué. Artysta w centrum swojej uwagi stawia korzystanie z telefonów komórkowych podczas syryjskiej rewolucji. Instalacja wideo koncentruje się na roli zdjęć zrobionych telefonami. Zdjęcia te były nie tylko nośnikiem informacji, ale również mobolizowały ludzi do działani w czasie przrewrotu rewolucyjnego ze względu na zdolność do wirusowego rozprzestrzeniania się za pośrednictwem wirtualnych platform komunikacyjnych.

#NIE JESTEŚ MI OBOJĘTNY "The Pixeled Revolution" instalacja wideo Rabiha Mroué

kiedy: 11-17.11, g. 12-20

gdzie: Sala prób (3 piętro)