powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Bajka w Forcie Sokolnickiego

Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego zaprasza na kolejne przedstawienie dla najmłodszych. 26 października o godz. 13 pokażemy "Podróż z Pchłą Szachrajką" w reżyserii Anny Seniuk.

Aktorzy wchodzą w interakcje z małymi widzami, dając im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Wspólna podróż pobudza wyobraźnię małych widzów przenosząc ich w bajkowy świat.

Anna Seniuk z sobie właściwym poczuciem humoru, połączyła wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w ciekawą historię. Jej motywem przewodnim jest podróż Pchły Szachrajki, która na swojej drodze spotyka postaci z innych bajek, w tym Samochwałę, Skarżypytę i zwierzęta z ZOO Brzechwy.

Taka forma prezentacji klasyki literatury dziecięcej i zapoznawania z nią najmłodszych uwrażliwia je na piękno i niezwykłe możliwości języka polskiego.

O wyjątkowym charakterze przestawienia decyduje przede wszystkim aktorski popis duetu Kingi Ilgner - aktorki Teatru Narodowego i Macieja Wojdyły -wybitnego aktora komediowego. "Podróż z Pchłą Szachrajką" da dużo frajdy i tym najmłodszym i tym trochę starszym widzom.

Bilety: 25 zł, rezerwacja: kultura@nowyfort.pl tel. 501 461 533

* * *

Pragniemy, by Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego zaistniało w świadomości warszawiaków jako miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. Większość naszych imprez jest adresowana zarówno do gości dorosłych, jak i tych nieco młodszych. Dzieci Fort to projekt skierowany właśnie do dzieci. Chcieliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom oraz potrzebom i stworzyć dla nich miejsce bezpieczne, przytulne, w którym będą się dobrze czuły i do którego będą wracały.

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego znajduje się na ul. Stefana Czarnieckiego 51, w Parku Żeromskiego, tuż przy Placu Wilsona. Do Fortu można dostać się zarówno przez park od strony Pl. Wilsona oraz od ul. Czarnieckiego.