powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Zniżki do teatru i na basen dla seniorów

Zniżki do teatru czy na basen będzie proponował seniorom Urząd Miejski w Sosnowcu. Program "Aktywny Senior 60 +" rusza w styczniu przyszłego roku, ale o kartę, która będzie uprawniała do ulg, można ubiegać się już od wtorku.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, samorząd chce tym programem zaktywizować seniorów oraz umożliwić im - poprzez system ulg i rabatów - korzystanie z oferowanych m.in. przez jednostki miejskie usług z zakresu sportu, rekreacji, kultury.

- Ulgi i zniżki w miejskich placówkach kulturalnych i sportowych, tańsze bilety do teatru, na wystawę, basen i siłownię. Zniżki w cukierniach i salonach kosmetycznych, taniej u optyka, to tylko niektóre propozycje jakie zaoferuje dla seniorów ten program - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Program "Aktywny Senior 60 +" jest adresowany do mieszkańców Sosnowca, którzy ukończyli 60 lat. Po wypełnieniu odpowiedniego wniosku dostępnego w wydziale polityki społecznej Urzędu Miejskiego, każdy uczestnik programu otrzyma imienną Kartę Seniora, uprawniającą do ulg i rabatów w instytucjach miejskich, a także w firmach i sklepach, które zgłoszą chęć uczestnictwa w programie. Do programu seniorzy mogą przystępować bez względu na posiadany dochód.

Informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej - www.senior60.sosnowiec.pl

Program rusza od stycznia 2014 roku, natomiast o Kartę Seniora można ubiegać się od wtorku.

Wśród celów i założeń programu znalazły się m.in. kształtowanie pozytywnego wizerunku osób wchodzących w jesień życia, eliminowanie negatywnych stereotypów związanych ze starością, zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu i rekreacji oraz umożliwienie seniorom realizacji zamierzeń i planów, a nawet marzeń, których do tej pory nie mogli zrealizować m.in. z powodów finansowych.

O realizacji podobnego programu zdecydowali 11 września radni Katowic. Uchwalony przez nich program "Aktywni seniorzy" wprowadzający zniżki dla mieszkańców Katowic powyżej 60 roku życia wprowadzą samorządowe instytucje m.in. kultury i sportu. Program umożliwia też przystępowanie do niego prywatnym przedsiębiorcom.