powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowy Sezon Studia Pantomimy

Od 30 września Studio Warszawskiego Centrum Pantomimy zaprasza na zajęcia teatralne odbywające się 4 razy w tygodniu.

Zajęcia opierają się na współczesnej formie sztuki mimu obejmując:

Pantomimę klasyczną

Elementy techniki E.Decroux

Komedię / dramat ciała

Kompozycję

Zadania aktorskie

Improwizację

"Physical theatre" z punktu widzenia współczesnego teatru pantomimy

Na zajęcia składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie. Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru pantomimy.

Podstawowa zasada, które powinna kierować teatrem pantomimy to umiejętne połączenie myśli, emocji i działania. Poprzez zgłębianie poszczególnych ćwiczeń staramy się tego doświadczyć, poczuć i dzięki temu zrozumieć.

Praca podczas zajęć polega między innymi na analizie ruchu, naszych stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania.

Sztuka teatru pantomimy nie jest teatrem bez słów jest to teatr, który funkcjonuje poza słowami dając tym samym aktorowi nieograniczone możliwości wypowiedzi.

Studio Pantomimy pozwala zgłębić tajniki sztuki teatru pantomimy oraz doświadczyć sztuki,w której wypowiadamy się za pomocą ciała.

Osoby najbardziej zaangażowane w zajęcia Studia zapraszane są do udziału w projektach realizowanych przez Warszawskie Centrum Pantomimy. Wybrane osoby mają również szanse znaleźć się w Teatrze Pantomimy działającym przy Warszawskim Centrum Pantomimy lub zostać zaproszone do udziału w międzynarodowych projektach teatralnych.

Prowadzimy zajęcia dla osób o różnym stopniu zaawansowania.Zapraszamy również osoby, które nie miały wcześniej styczności z teatrem pantomimy.

Regularne zajęcia prowadzi Bartłomiej Ostapczuk - Aktor-Mim, autor scenariuszy i reżyserii spektakli pantomimy, twórca Warszawskiego Centrum Pantomimy i Teatru Mimo. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu

Zapisy, informacje studio@mimowie.pl, 793 019 736 , www.mimowie.pl

Warszawskie centrum Pantomimy / Scena Na Woli Teatru Dramatycznego ul. Kasprzaka 22, W-wa.