powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Wieczór Improwizowanej Komedii Tańczonej

W niedzielę, 29 września zapraszamy na wyjątkowy projekt sceniczny! Grupa improwizacji kabaretowej AD HOC i Krakowski Teatr Tańca łączą swoje siły by stworzyć "Wieczór Improwizowanej Komedii Tańczonej"!

Na początku wieczoru obie grupy zaprezentują narzędzie, którym na co dzień posługują się na scenie - Grupa AD HOC improwizację sceniczną, Krakowski Teatr Tańca - taniec współczesny z wykorzystaniem improwizacji ruchowej. Potem obie dyscypliny zaczną się coraz bardziej przeplatać aż artyści będą musieli postawić się w całkiem dla siebie nowej roli. Chcesz zobaczyć jak kabareciarze tańczą? Chcesz zobaczyć jak tancerze bawią? Zapraszamy 29.09 o godzinie 19.30 do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Bilety 15zł - rezerwacje: tel. +48 12 644 24 81, 518 766 738, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl, Al. Jana Pawła II 232.

Współorganizatorem występu jest Nowohuckie Centrum Kultury.

***

Grupa AD HOC powstała w 2008 roku z inicjatywy Kabaretu PUK, który skrzyknął kilkoro znajomych kabareciarzy i zaraził ich pomysłem na wspólne improwizowanie. Od tamtej pory konsekwentnie i z nieustającym zapałem niesiemy kaganek improwizacji przez polskie sceny kabaretowe. Organizowane przez nich Wieczory Komedii Improwizowanej to mieszanka improwizowanych scenek, gier, etiud, wierszy i piosenek, które powstają na bieżąco, w oparciu o określone wcześniej zasady i przy dużym udziale publiczności. Nasze występy nie mogą się obyć bez aktywnie współdziałającej widowni, której bez oporów oddajemy prawo do decydowania o tym co, gdzie, z kim, dlaczego i pod jakim tytułem ma się dziać na scenie. Im większa wyobraźnia widza, tym większe wyzwanie dla nas i ciekawszy efekt.

Zaletami takich występów są: -niepowtarzalność- widz ma świadomość unikalności występu- nie jest możliwe powtórzenie go po raz drugi; -energetyczność- improwizacja jest bardzo żywą dziedziną kabaretową, zarówno dla kabareciarzy jak i widzów; -interaktywność- widownia podając sugestie decyduje na jaki temat ma być scena, kto ma w niej wystąpić etc.

www.adhoc.art.pl

www.facebook.com/grupa.adhoc

***

Założycielem i kierownikiem artystycznym Krakowskiego Teatru Tańca jest Eryk Makohon. Teatr funkcjonuje w trybie ciągłym w oparciu o wysiłek i zaangażowanie choreografa oraz stałej grupy dziesięciorga tancerzy, którzy konsekwentnie realizują działania artystyczne, edukacyjne oraz impresaryjne. Teatr zrealizował już ponad 25 pełnowymiarowych spektakli wystawianych na scenach i festiwalach w Polsce i zagranicą. Krakowski Teatr Tańca, najprężniej działający teatr tańca w Krakowie, funkcjonuje w oparciu o struktury Nowohuckiego Centrum Kultury, które zapewnia Teatrowi przestrzeń do pracy oraz podstawowe narzędzia administracyjne, techniczne i organizacyjne.

Teatr jest organizatorem cyklicznych międzynarodowych warsztatów tańca współczesnego z pedagogami z Polski i zagranicy, konkursu choreograficznego "321TANIEC" oraz Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER. Przy Teatrze działa Pracownia METAfizyczna, szkoląca obecnie ponad 40 tancerzy oraz laboratorium choreograficzne Teatru SZtUKAtorium.

W 2008 roku powstało Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca, którego celem jest wspieranie inicjatyw Teatru. Stowarzyszenie jest producentem wszystkich spektakli Teatru.

Teatr swoich scenicznych wypowiedzi nie zamyka w artystycznym monologu, a każdy spektakl to próba rozmowy z widzem. Proces, poszukiwanie, ruchowa i emocjonalna prawda oraz rozwój to najważniejsze pojęcia w słowniku grupy. Konsekwencja w realizacji własnej wizji artystycznej oraz specyficzny model funkcjonowania czyni Krakowski Teatr Tańca zjawiskiem oryginalnym i wyjątkowym na polskiej scenie artystycznej.

***

NIEDZIELA, 29.09.2013 GODZ. 19.30, STUDIO C4, NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY W KRAKOWIE