Bojkot telewizji publicznej

17-04-2009
27-04-2009
No to znikam
- Iść czy nie iść do TVP to wolny wybór każdego zaproszonego. Tym większy więc szacunek dla nieobecnych. Szkoda tylko, że tym razem nikt się nie zorientuje, dlaczego kogoś nie ma na ekranie. Przecież nie wiadomo, czy to jego nie chcą, czy dlatego, że sam się nie zgodził. Komiczne - o telewizji publicznej, protestach i życiu Joanna Szczepkowska rozmawia z Rafałem Kalukinem z Gazety Wyborczej.
20-04-2009
Zdrojewski: TVP jako wyrzut sumienia
- Jestem zawstydzony sytuacją, w jakiej funkcjonuje telewizja publiczna, nie tylko teraz, ale od wielu lat. Wstyd jest czasem mniejszy, a czasem większy. Dzisiejsza TVP to wyrzut sumienia całej klasy politycznej - mówi minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski w rozmowie z Donatą Subbotko z Gazety Wyborczej.
17-04-2009
Skuteczność bojkotu
O winie i odpowiedzialności i że jest między nimi różnica - pisze w felietonie specjalnie dla e-teatru Michał Zadara
17-04-2009
TVP należy oglądać tylko z niechęcią
Jakie to szczęście, że bojkot telewizji publicznej wyznaczony jest dopiero na 3 maja. Człowiek zdąży w tym czasie coś jeszcze obejrzeć, choćby Ligę Mistrzów. Jednak bez dawnej uciechy, a stawiając sobie fundamentalne pytanie: Czy jak telewizja kierowana przez byłego faszystę transmituje mecz, to mecz ten jest w całości meczem faszystowskim, czy tylko do przerwy? - zastanawia się Jerzy Pilch w Dzienniku - dodatku Kultura.
17-04-2009
Warszawa. Krytyka projektu ustawy medialnej
Niekonstytucyjna, uzależni TVP i Polskie Radio od układu rządowo-parlamentarnego, zlikwiduje kulturotwórczą rolę mediów publicznych i skaże te media na zagładę, pomija ważne problemy jak cyfryzacja czy dostęp do archiwów - to najcięższe zarzuty, jakie środowiska twórcze i dziennikarskie wytoczyły w czwartek w Sejmie przeciw projektowi nowej ustawy medialnej.
16-04-2009
Czy bojkotować TVP?
Jestem, tak jak grono moich kolegów, zaniepokojona tym, co się dzieje w TVP. Przyłączam się do ich protestu. Wydaje mi się jednak, że bojkot nie jest w tym przypadku najwłaściwszą formą postępowania. Bojkot mediów jest dla mnie nierozerwalnie związany z tym, co robiliśmy po wprowadzeniu stanu wojennego - mówi Gazecie Wyborczej Maja Komorowska.
15-04-2009
Uzasadnić bojkot
Nie bojkotujcie TVP Kultura, załóżcie własną! - pisze w cotygodniowym felietonie specjalnie dla e-teatru Igor Stokfiszewski
14-04-2009
Warszawa. Rada Programowa przeciw bojkotowi TVP
Rada Programowa TVP nie zgadza się z bojkotem Telewizji Polskiej, do którego w dniu 3 maja br. nawołuje widzów reżyser Krzysztof Krauze.
08-04-2009
Precz z kolesiami w TVP! My chcemy pracować
Cztery związki zawodowe pracowników TVP gwałtownie zareagowały na opublikowany w Wyborczej pomysł zbojkotowania TVP. "Wepchnięcie nas, dziennikarzy, realizatorów, operatorów, scenografów i innych pracowników twórczych do jednego worka z kolesiami kolejnych prezesów, mocno nas zabolało" - napisali w liście.
06-04-2009
Nie dla Farfała
Profesor Bartoszewski pojechał do Angeli Merkel, żądając, by pozbyła się Eriki S. Kto przyjedzie do premiera Tuska z żądaniem, by pozbył się Piotra F.? - pyta Agnieszka Holland. Twórcy i autorytety życia publicznego protestują przeciwko obecności ludzi o skrajnych poglądach nacjonalistycznych w TVP - pisze Donata Subbotko w Gazecie Wyborczej.
06-04-2009
Warszawa. Artyści wzywają do bojkotu Telewizji Polskiej
Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Kazimierz Kutz, Krzysztof Krauze, Marek Edelman i wiele innych osób - to nazwiska, które znajdziemy dziś w "Gazecie Wyborczej" w apelu o bojkot Telewizji Polskiej. - Panie premierze, czy panu nie wstyd, że TVP rządzi antysemita? - czytamy w ich listach. Chcą, żeby w rocznicę nadania Konstytucji 3 maja nie włączać TVP.
27-03-2009
Warszawa. List otwarty Michała Zadary