Poznań. "32 omdlenia" i "Ślub doskonały" gościnnie

Teatr Polonia z Czechowem i Teatr Kwadrat z farsą zawitają w niedzielę i poniedziałek (15-16 września) do Poznania.

«"32 omdlenia" to jeden z najbardziej obleganych spektakli w Teatrze Polonia. Trudno się dziwić, publiczność ma zaszczyt spotkać się z największymi - na scenie: Krystyną Jandą, Jerzym Stuhrem i Jerzym Łapińskim. Te trzy teatralne osobowości spotykają się, by wspólnie stworzyć szalenie dynamiczny obraz pełen ironii i wysokiej klasy komizmu.

"32 omdlenia" Czechowa, w reżyserii i adaptacji Andrzeja Domalika, to sztuka balansowania między absurdem i szaleństwem" pisała recenzentka po warszawskiej premierze.

Zupełnie inny rodzaj humoru prezentuje farsa Robina Hawdona "Ślub doskonały" [na zdjęciu]. Sztuka łączy dwa elementy ukochane przez naszych widzów, czyli romantyzm przedstawienia "Kiedy Harry poznał Sally" z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars.

Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach - ukochanym gatunku Brytyjczyków i jak życie pokazuje - Polaków.

"Ślub doskonały" to komedia, która rozbawi, pouczy, a najwrażliwszych może nawet przerazi. W przedstawieniu udział biorą: Paweł Małaszyński, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Andrzej Nejman, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Pieńkowska, Magdalena Lamparska, Maciej Kujawski oraz Andrzej Grabarczyk.

***

"32 omdlenia"

Teatr Wielki (ul. Fredry 9)

niedziela, 15.09., godzina 18

bilety: 33-150 zł

"Ślub doskonały"

Sala ziemi (Pawilon 15 MTP)

poniedziałek, 16.09., godzina 17.30 i 20.30

bilety: 50-130 zł»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego