Nowa siedziba dla lubelskiego Teatru im. Andersena?

09-04-2009
27-03-2018
Lublin. Teatr zbyt drogi dla miejskiej kasy
Budynek, który był centrum kulturalnego życia kolejowej dzielnicy, wciąż stoi pusty. Wbrew planom nie stanie się siedzibą Teatru Andersena, bo okazuje się to zbyt kosztowne dla miejskiej kasy.
04-01-2018
Lublin. Miasto nie ma pieniędzy na przeprowadzkę Teatru Andersena
Na nieokreśloną przyszłość odłożona została przeprowadzka Teatru Andersena do dawnego Domu Kultury Kolejarza przy ul. Kunickiego. Na jego przebudowę nie ma w miejskiej kasie ani grosza, a prezydent mówi wprost, że miasto samo nie udźwignie tego wydatku.
07-12-2016
Lublin. Trudna współpraca Teatru Andersena z CSK
- Na korytarzach stoły z jedzeniem i alkoholem. Niedopita wódka, brudne naczynia i bałagan. W takich warunkach w niedzielny poranek nauczyciele prowadzili dzieci na nasz spektakl. Pytali co tu się wyprawia, a nam było po prostu wstyd - mówi Daniel Arbaczewski, aktor teatru im. H. Ch. Andersena, który od września wystawia spektakle w Centrum Spotkania Kultur.
02-11-2016
Lublin. Arkadiusz Klucznik rezygnuje z funkcji dyrektora Teatru Andersena
- Przestałem być skuteczny w działaniach i nie jestem w stanie sprawnie zarządzać teatrem. Przyszedł czas na zmianę - tak żegna się z H. Ch. Teatrem im. Andersena. Arkadiusz Klucznik, który złożył rezygnację z funkcji dyrektora. Instytucją kierował prawie przez 10 lat.
21-10-2016
Lublin. Przeprowadzka Teatru Andersena
Szyld na Starym Mieście jeszcze wisi, ale widzowie i aktorzy spotykają się już w Centrum Spotkania Kultur. Aktualnie na sztuce "Anioł za lodówką". W sobotę, 22 października, będzie się można przyłączyć do specjalnego pochodu, który zamknie staromiejską, historię miejskiej placówki.
15-10-2016
Lublin. Przeniosą ducha Teatru Andersena
- Nasz teatr to nie tylko miejsce, ludzie i lalki. To także energia, dzięki której wokół tego miejsca roztacza się magiczna atmosfera. Chcemy, żeby teraz ta energia zaczęła kiełkować w nowym budynku - mówi Gabriela Jaskuła, aktorka "Andersena". Załoga instytucji zaprasza do wspólnych przenosin ducha Andersena.
11-10-2016
Lublin. Przenoszą ducha Teatru Andersena
Nową siedzibą Teatru Andersena jest Centrum Spotkania Kultur. 22 października zespół teatru zaprasza mieszkańców na przeprowadzkę ducha teatru z dawnego lokum przy ul. Dominikańskiej.
10-08-2016
Lublin. Będzie nowy projekt siedziby "Andersena"
Miasto zamówiło kolejną dokumentację przebudowy Domu Kultury Kolejarza, w którym ma działać Teatr im. Andersena. Według nowego planu przebudowa ma kosztować nieco ponad 20 mln zł, czyli o połowę mniej niż zakładał pierwotny projekt. Tylko w ten sposób będzie można pozyskać środki europejskie na przebudowę.
29-07-2016
Lublin. Chcą wymyślić teatr od początku
Dwie firmy chcą zaprojektować nową siedzibę Teatru Andersena. Obydwie oczekują zapłaty o wiele mniejszej od kwoty, na którą przygotowane były władze miasta.
21-07-2016
Lublin. Mniejsza widownia w nowej siedzibie Teatru Andersena
Zmniejszenie sali widowiskowej ma pomóc w spełnieniu norm pożarowych przez zwalnianą przez Teatr Andersena siedzibę, którą mają przejąć Warsztaty Kultury. Prace w staromiejskim budynku mogą być przeprowadzone w 2017 r. - zapowiada prezydent.
20-07-2016
Lublin. Dla Teatru Andersena można wyburzyć kawałek Domu Kultury
Miasto zleca nowy projekt przebudowy Domu Kultury Kolejarza dla Teatru Andersena. Poprzedni trafi do kosza, bo jego realizacja byłaby za droga. Wczoraj Ratusz ogłosił przetarg na nowy, który zakładać ma wyburzenie części gmachu przy ul. Kunickiego.
18-04-2016
Lublin. Burzliwa sesja o przeprowadzce teatru
W ciągu dwóch tygodni podpisana ma być umowa, która pozwoli na przeprowadzkę Teatru Andersena do tymczasowej siedziby. Obecna ma posłużyć innej instytucji kultury, a o docelową siedzibę teatru radni mocno się wczoraj [14 kwietnia] kłócili, choć debatowali nad uchwałą, która nie ma żadnej mocy sprawczej
06-04-2016
Dawać mi siedzibę!!!
Czy krzyk i podskakiwanie z wrzaskiem: "Dawać mi siedzibę!!!" posłuży temu, że teatr naprawdę zostanie poważnie potraktowany? Wątpię - o lubelskim Teatrze Andersena, który domaga się nowej siedziby, pisze Bartłomiej Miernik w Lubelskiej Gazecie Teatralnej Proscenium.
06-04-2016
Lublin. Uchwała dla teatru
Zabezpieczenia w miejskiej kasie funduszy na nową siedzibę Teatru Andersena w dawnym Domu Kultury Kolejarza domagają się radni PiS.
05-03-2016
Lublin. Teatr Andersena przenosi się do CSK
Koniec spekulacji na temat potencjalnej przeprowadzki Teatru im. H. Ch. Andersena. Od września teatr swoje spektakle będzie wystawiał w Centrum Spotkania Kultur. Zostanie tam do czasu wyremontowania swojej nowej siedziby, czyli Centrum Sztuki Dziecka przy ul. Kunickiego.
04-03-2016
Lublin. Przełom w sprawie Teatru Andersena
Teatr Andersena przeniesie się od września do Centrum Spotkania Kultur. Ma tu zostać dopóki miasto nie przygotuje mu nowej siedziby w Domu Kolejarza. Jego przebudowę w całości będzie musiało sfinansować miasto.
24-02-2016
Lublin. Wrze w Teatrze Andersena
Jesteśmy w stanie położyć się w śpiworach w Ratuszu - mówią aktorzy Teatru Andersena, którzy we wtorek zażądali od miasta konkretnej daty przeprowadzki. O swej siedzibie mówią, że dla nich jest udręką, a dla widzów zagrożeniem. I w teatrze, i w Ratuszu padło wczoraj wiele słów, ale zamiast tego, gdzie i kiedy trafi Andersen pewne jest tylko to, że temperatura sporu rośnie.
19-02-2016
Lublin. Teatr Andersena daje anty-nagrodę
Nowych rumieńców nabierają i tak mocno już teatralne relacje Teatru im. Andersena z lubelskim Ratuszem. Podległa miastu placówka postanowiła obdarować "anty-nagrodą" Wydział Kultury w Urzędzie Miasta.
18-02-2016
Czy Teatr Andersena doczeka się nowej siedziby?
- Nasi pracownicy siedzą w biurach bez okien, z odpadającym od wilgoci tynkiem. Do dyspozycji widzów jest jedna umywalka, a woda przeciekająca przez dach leje się przez dwa piętra - mówi Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru im. Andersena. O wieloletnich problemach teatru pisze Kacper Sulowski w Gazecie Wyborczej - Lublin.
17-02-2016
Teatr Andersena ma dość siedziby na Starym Mieście. "Już tak nie możemy. Wstyd nam"
Lubelski teatr lalek ma dość siedziby na Starym Mieście. "Już tak nie możemy. Wstyd nam" - tak w uproszczeniu można streścić oświadczenie Teatru Andersena, który tłumaczy dziwiącym się mieszkańcom dlaczego chce opuścić swoją siedzibę - pisze Dominik Smaga w Dzienniku Wschodnim.
16-02-2016
Lublin. Co dalej z Teatrem Andersena?
Wszystko wskazuje na to, że Teatr zyska nową siedzibę, choć nie tak piękną i doskonałą, jak przedstawiały pierwotne projekty przebudowy Domu Kolejarza. Dyrekcja informuje, że jest już pisemne zapewnienie, że zastępca prezydenta Lublina, Krzysztof Komorski oraz Wydział Inwestycji podejmą niezbędne działania, aby Teatr Andersena miał nowoczesny budynek na miarę XXI wieku. Od 2005 roku Andersen czeka na nowe lokum.
25-11-2015
Lublin. Nowy Andersen będzie odchudzony
Miasto zamówi nowy projekt przebudowy Domu Kultury Kolejarza na siedzibę Teatru Andersena. Ten opracowany wcześniej nie będzie realizowany, bo miasto nie ma szans na zdobycie tak dużej dotacji. Nowy musi być o połowę skromniejszy i tańszy w realizacji.
27-02-2015
Lublin. Nowa siedziba Teatru Andersena w planach
Siedzibę za ponad 45 milionów złotych ma zyskać Teatr im. Andersena. Miasto chce przebudować Dom Kultury Kolejarza. Ale bez unijnej dotacji to się nie uda.
08-01-2013
Lublin. Przeprowadzka Teatru Andersena na Kunickiego w 2014 r.
Dopiero w przyszłym roku ratusz przebuduje Dom Kultury Kolejarza na potrzeby Teatru im. Andersena, ale już wkrótce pojawią się tam pierwsze instytucje kulturalne.
19-11-2012
Lublin. Teatr im. Andersena będzie miał własną siedzibę
Teatr lalkowy im. Andersena funkcjonujący w pomieszczeniach klasztoru dominikanów, zyska nową siedzibę. Władze miasta zdecydowały o przeniesieniu go do innego budynku, na którego remont zabiegają o dotację z ministerstwa kultury.
08-11-2012
Lublin. Teatr Andersena dostanie nową siedzibę
To już nie jest pytanie: czy Teatr im. Hansa Christiana Andersena przeniesie się na ul. Kunickiego. Teraz należy postawić pytanie "kiedy?". Zupełnie niespodziewanie dotychczasowy dzierżawca Domu Kultury Kolejarza zapowiedział, że dobrowolnie opuści budynek wcześniej.
29-10-2012
Lublin. Przeprowadzka Teatru im. Andersena?
Na głowy kapie, nie ma sali prób, a na dziesiątki pięknych lalek wykonanych na potrzeby spektakli brakuje magazynu. Siedziba obecnego Teatru Lalki i Aktora im. Andersena jest w dramatycznym stanie. Teatr z otwartymi rękami chce przyjąć dzielnica Dziesiąta.
04-10-2010
Lublin. Sierakowska proponuje przerobić fabrykę na teatr
Rewitalizacja XIX-wiecznego zespołu dawnej fabryki słodu i zaadaptowanie go na potrzeby Teatru im. Hansa Christiana Andersena to kolejny punkt programu wyborczego kandydatki na prezydenta Lublina posłanki Izabelli Sierakowskiej (SDPL).
22-05-2010
Lublin. Dominikanie nie wyrzucą Teatru Andersena
Dominikanie uspokajają: umowa z miastem na pewno będzie przedłużona, a w dodatku czynsz obniżony praktycznie o połowę.
21-05-2010
Lublin. Radni apelują o zakup kina - dla teatru
Nieustanne wydawanie pieniędzy na nie swój budynek, w którym mieści się Teatr Andersena jest zwykłą niegospodarnością - uważają radni miejskiej komisji kultury i ochrony zabytków i liczą, że prezydent Wasilewski kupi dla tej instytucji dawne kino
25-11-2009
Lublin. Teatrowi im. Andersena grozi zamknięcie
Budynek nie spełnia podstawowych norm bezpieczeństwa, więc aby mógł w nim działać teatr ratusz musi sfinansować kosztowny remont. Zdaniem niektórych radnych to wyrzucanie pieniędzy w błoto bo czas kupić nową siedzibę.
18-11-2009
Lublin. Nie będzie centrum kultury ani teatru w kinie Apollo
Miało przekształcić się w centrum kulturalne, gdzie lublinianie przychodziliby na festiwale filmowe czy koncerty. Plany stały się jednak nieaktualne, a kino z ul. Peowiaków idzie na sprzedaż
19-05-2009
Lublin. Klub Fashion zamiast Teatru Andersena w Kosmosie
Do dawnego kina wprowadzi się być może już jesienią modny klub Fashion. Stworzenie przy ul. Leszczyńskiego multipleksu właściciel obiektu odkłada na przyszłość. Wcześniej spółka nie zgodziła się na sprzedaż obiektu dla teatru lalek.
04-05-2009
Lublin. Co dalej z siedzibą dla Teatru im. Andersena?
Teatr Andersena potrzebuje nowej siedziby. Obecna nie spełnia wszystkich standardów bezpieczeństwa.
09-04-2009
Lublin. Dyrektor Klucznik o siedzibie dla Andersena
Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru Andersena [na zdjęciu], mówi o lokalowych kłopotach miejskiej placówki.
07-04-2009
Lublin. Kino Wyzwolenie też nie dla Andersena
W lutym spółka Max-Film, właściciel dwóch lubelskich kin - Kosmosu oraz Wyzwolenia, zaproponowała lubelskiemu ratuszowi sprzedaż tego ostatniego. Urzędnicy budynek przy ul. Peowiaków wstępnie planowali przeznaczyć na siedzibę Teatru Andersena.
01-04-2009
Lublin. Kosmos nie dla Andersena
Budynek kina przy ul. Leszczyńskiego na razie będzie stał pusty. Jego właściciel nie dostał żadnej oferty, na którą mógłby się zgodzić. Teatr im. Andersena nadal pozostaje w swojej siedzibie.
24-03-2009
Lublin. Teatr im. Andersena w nowej siedzibie?
Jest realna szansa, że Teatr Andersena dostanie nową siedzibę - w budynku kina Wyzwolenie. Właściciel kina, Instytut Filmowy Max-Film S.A. z Warszawy, chce obiekt sprzedać, a miasto jest zainteresowane kupnem. Pertraktacje w tej sprawie rozpoczną się lada dzień - pisze Teresa Dras w Polsce Kurierze Lubelskim.
16-03-2009
Lublin. Andersen w Kosmosie?
Właściciel dawnego kina Kosmos przy ul. Leszczyńskiego na razie chce zarabiać na wynajmie budynku, gdzie do niedawna działało kino. Z planów budowy multipleksu jednak nie rezygnuje. Czy w budynku znajdzi się siedziba Teatru im. Andersena?
20-02-2009
Lublin. Andersen w słodowni czy w kinie?
Pomieszczenia, które dziś wynajmuje Teatr Andersena, nie spełniają podstawowych norm bezpieczeństwa, stąd pomysł, by przenieść go ze Starego Miasta, np. do dawnej słodowni przy ul. Misjonarskiej. Jest też propozycja, by ulokować go w kinie Kosmos.
19-02-2009
Lublin. Radni szukają siedziby dla teatru lalek
Dom Kolejarza lub browar przy ul. Misjonarskiej to propozycje nowej lokalizacji dla Teatru Andersena. Pomieszczenia, które teatr dziś wynajmuje od dominikanów, nie spełniają podstawowych norm bezpieczeństwa.
17-02-2009
Lublin. Andersen w browarze?
Jest kolejna propozycja jak zagospodarować budynek starej słodowni przy ul. Misjonarskiej. Browar mógłby stać się siedzibą Teatru im. Andersena.
23-06-2006
Lublin. Remont Andersena przed wyprowadzką
Teatr im. Andersena ogłosił przetarg na remont swojej siedziby. Mimo że za trzy lata będzie musiał ją opuścić.