powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Teatr tańca o piłce nożnej

Gwiazda skandynawskiego teatru tańca, Jo Stromgren Kompani, wystąpi w 5 polskich miastach, prezentując niezapomniane przedstawienie "A Dance Tribute to the Art of Football".

Norweski zespół znany jest widzom na całym świecie m. in. z niezwykłego poczucia humoru i doskonałego łączenia tańca, teatru, filmu i muzyki na żywo. Twórcą "A Dance Tribute to the Art of Football" jest Jo Stromgren, choreograf spektaklu "Czterdzieści", stworzonego niespełna miesiąc temu dla Polskiego Teatru Tańca. Przedstawienie "A Dance Tribute to the Art of Football" zostało w ostatnich dniach niezwykle gorąco przyjęte przez widzów X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca w Poznaniu. W dniach od 26 sierpnia do 4 września zostanie zaprezentowane w Pile, Bydgoszczy, Warszawie, Koninie i Gnieźnie.

Jak mówią sami artyści, "A Dance Tribute to the Art of Football" komentuje sztuczny konflikt pomiędzy "pospolitym sportem" a "elokwentną sztuką", podobny rozdźwiękowi między stereotypami otaczającymi wyobrażenia "piłki nożnej klasy pracującej" i "baletu klasy wyższej". Przedstawienie stworzone na początku 1997 r. okazało się pierwszym w swoim rodzaju. Poszukiwania wcześniejszych spektakli tanecznych opartych na piłce nożnej nie przyniosły żadnych rezultatów. 16 lat po premierze "A Dance Tribute to the Art of Football" cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem publiczności, zarówno wielbicieli teatru, jak i piłki nożnej.

Trasa JSK w Polsce jest częścią wieloletniego projektu współpracy norweskiego zespołu z Polskim Teatrem Tańca zatytułowanego "Znaki czasu - pokonać granice. Działa artystyczno-edukacyjne w Polsce, Norwegii i Islandii" (program "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego"/ Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014).

Szczegółowe informacje o trasie JSK na stronie: znakiczasu.eu

Bilety do nabycia w kasach Teatrów

***

TRASA:

Piła, Regionalne Centrum Kultury, Fabryka Emocji - 26 sierpnia 2013

Bydgoszcz, Opera Nova - 28 sierpnia 2013

Warszawa, Teatr Imka - 30 sierpnia 2013

Konin, Oskard, CKiS Konin - 1 września 2013

Gniezno, Teatr im. Aleksandra Fredry - 4 września 201